Ό,τι να 'ναι απορίες

Συζητήστε θέματα παντός ενδιαφέροντος.

Re: Ό,τι να 'ναι απορίες

Δημοσίευσηαπό trik93 » Τετ, 06 Μαρ 2024 12:13 pm

rossi46 έγραψε:Τελικά η σχολή έχει κατάληψη μέχρι και τις 12;

Ναι
trik93
 
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Τετ, 27 Ιαν 2016 3:03 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Ό,τι να 'ναι απορίες

Δημοσίευσηαπό jimys » Πέμ, 14 Μαρ 2024 8:03 pm

Ανανεώθηκε το πρόγραμμα εξεταστικής εαρινού https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Jkt-x_633AQLUsKCsy6qaR6y0pFMsNGS/edit#gid=1571389134.. πήγε 2 εβδομάδες μετά όπως ήταν λογικό
Αν ο Θεός Δημιουργεί, ο άνθρωπος κατασκευάζει..
Άβαταρ μέλους
jimys
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Τρί, 07 Ιουν 2016 5:40 pm
Έτος εισαγωγής: 2018

Re: Ό,τι να 'ναι απορίες

Δημοσίευσηαπό BritneySpears » Πέμ, 28 Μαρ 2024 6:14 pm

Μετά από αρκετές ώρες αναζήτησης και τηλεφωνημάτων με τη γραμματεια θελώ να ρωτήσω αν υπάρχει κανείς εδώβ που να μπορεί να βοηθήσει. Επειδή προσπαθώ να υποβάλλω τις αιτήσεις μου για master στο εξωτερικό (Delft και ecole polytechnique) εγκαίρως με προθεσμίες να λήγουν την επόμενη εβδομάδα, μου ζητάνε εφόσον τελείωσα τον Φεβρουάριο και δεν έχω ακόμα στα χέρια μου το επίσημο πτυχίο, ένα certificate of enrollment που να αναγράφει τον τίτλο σπουδών που θα εχει το πτυχίο μου.
Στην βεβαίωση σπουδών που δίνει η γραμματεία αυτο ΔΕΝ φαίνεταοι, κάποιο άλλο επίσημο έγγραφο που να το αναγράφει ΔΕΝ υπάρχει (εκτός από την βεβαίωση αποφοίτου που θα κάνει ένα μήνα να βγει όπως με ενημέρωσαν απο την γραμματεια) και προσπαθω να βρώ έναν τρόπο να πιστοποιήσω τον τίτλο σπουδών που θα παραλάβω για να μπορέσω να παω για μαστερ :))))) Αν κάποιος έχει πληροφορίες και μπορεί να βοηθήσει θα ήταν τέλειο και θα τον ευχαριστούσα πολύ <3<3
Άβαταρ μέλους
BritneySpears
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευτ, 04 Μάιος 2020 7:50 pm
Έτος εισαγωγής: 2017

Re: Ό,τι να 'ναι απορίες

Δημοσίευσηαπό rossi46 » Πέμ, 28 Μαρ 2024 6:32 pm

Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα. Δεν έχω ιδέα αν έχει κάποια απάντηση η γραμματεία για το συγκεκριμένο, αν βγάλεις άκρη με το κύριο Τάσο μόνο. Ειδάλλως, συγχαρητήρια και απόλαυσε ένα ήρεμο διάστημα. Αν, όντως, δεν μπορεί να γίνει κάτι, δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι άδικα, δεν είναι στο χέρι σου.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having me a buddy to be with to tell me where we's going to, coming from, or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world..every day. There's too much of it. It's like pieces of glass in my head..all the time. Can you understand?
rossi46
 
Δημοσιεύσεις: 356
Εγγραφή: Πέμ, 09 Σεπ 2010 11:06 am
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Ό,τι να 'ναι απορίες

Δημοσίευσηαπό BritneySpears » Πέμ, 28 Μαρ 2024 8:12 pm

rossi46 έγραψε:Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα. Δεν έχω ιδέα αν έχει κάποια απάντηση η γραμματεία για το συγκεκριμένο, αν βγάλεις άκρη με το κύριο Τάσο μόνο. Ειδάλλως, συγχαρητήρια και απόλαυσε ένα ήρεμο διάστημα. Αν, όντως, δεν μπορεί να γίνει κάτι, δεν έχεις λόγο να αγχώνεσαι άδικα, δεν είναι στο χέρι σου.


Ευχαριστω! <3 Με τον κ.Τασο μιλαω, που ειναι πολυ βοηθητικος και απανταει αμεσα, αλλα δεν μπορουσε και αυτος να δωσει καποια λυση.. Εντωμεταξυ στη συννενοηση με τα admissions απορουν οταν τους λεω οτι δεν μπορει να δωσει μια απλη πιστοποιηση η σχολη για τον τιτλο σπουδων που δινει.
Άβαταρ μέλους
BritneySpears
 
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευτ, 04 Μάιος 2020 7:50 pm
Έτος εισαγωγής: 2017

Re: Ό,τι να 'ναι απορίες

Δημοσίευσηαπό jimys » Παρ, 29 Μαρ 2024 4:10 pm

Έχει κανείς εικόνα τι γίνεται με τα αποτελέσματα των στοχαστικών Ούτε 50 άτομα δεν δώσαμε..
Αν ο Θεός Δημιουργεί, ο άνθρωπος κατασκευάζει..
Άβαταρ μέλους
jimys
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Τρί, 07 Ιουν 2016 5:40 pm
Έτος εισαγωγής: 2018

Re: Ό,τι να 'ναι απορίες

Δημοσίευσηαπό SC » Δευτ, 01 Απρ 2024 3:31 pm

Καλησπέρα, συμπληρώνω μία υπεύθυνη δήλωση για την απαλλαγή ξένης γλώσσας και ζητείται ο τρόπος εγγραφής μου στο ΕΜΠ. Γνωρίζει κάποιος τι χρειάζεται να γράψω; Ευχαριστώ πολύ !
SC
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ, 21 Ιαν 2018 5:05 pm
Έτος εισαγωγής: 2017

Re: Ό,τι να 'ναι απορίες

Δημοσίευσηαπό jimys » Δευτ, 01 Απρ 2024 5:09 pm

SC έγραψε:Καλησπέρα, συμπληρώνω μία υπεύθυνη δήλωση για την απαλλαγή ξένης γλώσσας και ζητείται ο τρόπος εγγραφής μου στο ΕΜΠ. Γνωρίζει κάποιος τι χρειάζεται να γράψω; Ευχαριστώ πολύ !
πανελλήνιες , κατατακτήριες, μεταγραφή κλπ
Αν ο Θεός Δημιουργεί, ο άνθρωπος κατασκευάζει..
Άβαταρ μέλους
jimys
 
Δημοσιεύσεις: 306
Εγγραφή: Τρί, 07 Ιουν 2016 5:40 pm
Έτος εισαγωγής: 2018

Re: Ό,τι να 'ναι απορίες

Δημοσίευσηαπό SC » Δευτ, 01 Απρ 2024 5:23 pm

jimys έγραψε:
SC έγραψε:Καλησπέρα, συμπληρώνω μία υπεύθυνη δήλωση για την απαλλαγή ξένης γλώσσας και ζητείται ο τρόπος εγγραφής μου στο ΕΜΠ. Γνωρίζει κάποιος τι χρειάζεται να γράψω; Ευχαριστώ πολύ !
πανελλήνιες , κατατακτήριες, μεταγραφή κλπ

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!
SC
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ, 21 Ιαν 2018 5:05 pm
Έτος εισαγωγής: 2017

Re: Ό,τι να 'ναι απορίες

Δημοσίευσηαπό SC » Παρ, 12 Απρ 2024 10:33 pm

Γνωρίζει κάποιος εάν σε περίπτωση λήξης του φοιτητικού πάσου, ο φοιτητής έχει το δικαίωμα της παραλαβής συγγραμμάτων μέσω του Εύδοξου; Ευχαριστώ πολύ!
SC
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ, 21 Ιαν 2018 5:05 pm
Έτος εισαγωγής: 2017

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron