Σχόλια & Ερωτήσεις για την Αναβολή των εξετάσεων, τις απεργίες και την αναστολή λειτουργίας του ΕΜΠ

Συζητήστε θέματα παντός ενδιαφέροντος.

Re: Σχόλια & Ερωτήσεις για την Αναβολή των εξετάσεων, τις απεργίες και την αναστολή λειτουργίας του ΕΜΠ

Δημοσίευσηαπό zavarakatranemia » Τρί, 26 Νοέμ 2013 6:49 pm

Jason_ab έγραψε:Πήγε κανένας απο την βιβλιοθήκη;
Ανοίξανε;

Τί εννοείς; Η απεργία συνεχίζεται μέχρι Παρασκευή. Λογικά, μέχρι τότε θα'ναι κλειστή, εκτός αν έχει κάποιος άλλος ενημέρωση.
zavarakatranemia
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τετ, 27 Ιούλ 2011 5:10 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Σχόλια & Ερωτήσεις για την Αναβολή των εξετάσεων, τις απεργίες και την αναστολή λειτουργίας του ΕΜΠ

Δημοσίευσηαπό saveapenguin » Τρί, 26 Νοέμ 2013 7:22 pm

makosmasclle έγραψε:υπαρχει καποια ενημερωση για αστικα υδραυλικα?θα γινει κανονικα η εξεταση αυριο το πρωι?


Λογικά θα δοθεί κανονικά. Δεν υπάρχει καμία ενημέρωση για το αντίθετο.

Spoiler: show
νωρίς είναι ακόμα, προλαβαίνεις για επανάληψη! :) :thumbup:
saveapenguin Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 507
Εγγραφή: Δευτ, 15 Φεβ 2010 11:45 pm
Έτος εισαγωγής: 2006

Re: Σχόλια & Ερωτήσεις για την Αναβολή των εξετάσεων, τις απεργίες και την αναστολή λειτουργίας του ΕΜΠ

Δημοσίευσηαπό cyclophrenia » Τρί, 26 Νοέμ 2013 8:04 pm

Οι πύλες είναι ανοιχτές κανονικά??
Ξέρω πως ποτέ δε σημαδεύουνε στα πόδια. Στο μυαλό είναι ο στόχος.
Το νου σου ε;
cyclophrenia
 
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ, 31 Ιαν 2010 6:52 pm
Έτος εισαγωγής: 2004

Re: Σχόλια & Ερωτήσεις για την Αναβολή των εξετάσεων, τις απεργίες και την αναστολή λειτουργίας του ΕΜΠ

Δημοσίευσηαπό Becoming_I » Τρί, 26 Νοέμ 2013 8:06 pm

Χημικοί κλείσανε με κατάληψη

Πηγή
Άβαταρ μέλους
Becoming_I Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 571
Εγγραφή: Σάβ, 19 Ιουν 2010 9:40 am
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Σχόλια & Ερωτήσεις για την Αναβολή των εξετάσεων, τις απεργίες και την αναστολή λειτουργίας του ΕΜΠ

Δημοσίευσηαπό apo7 » Τρί, 26 Νοέμ 2013 9:02 pm

Στις υπολοιπες σχολες τι αποφασισαν; Ξερει κανεις;
apo7
 
Δημοσιεύσεις: 560
Εγγραφή: Τετ, 20 Ιαν 2010 3:14 pm
Τοποθεσία: γουδι
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Σχόλια & Ερωτήσεις για την Αναβολή των εξετάσεων, τις απεργίες και την αναστολή λειτουργίας του ΕΜΠ

Δημοσίευσηαπό Becoming_I » Τρί, 26 Νοέμ 2013 9:07 pm

Εν τάχει ότι είδα
Χημικοί , ΣΕΜΦΕ , Τοπογράφοι , Μεταλλειολόγοι κλειστοί
Μηχανολόγοι, Ηλεκτρολόγοι ανοιχτοί
Άβαταρ μέλους
Becoming_I Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 571
Εγγραφή: Σάβ, 19 Ιουν 2010 9:40 am
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Νέα για τις απεργίες εργαζομένων στο ΕΜΠ και τη διεξαγωγή εξετάσεων και μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό eki13 » Τετ, 27 Νοέμ 2013 6:49 am

Τέθηκε κάποιο ζήτημα για τα μαθήματα του ΣΚ και ενδεχόμενη μεταφορά τους?Κάψαμε του προηγούμενου ΣΚ,μην κάψουμε και αυτά.Και δεν έχω όρεξη για αντίλογο σε φάση που ήσουν και αν περιμένεις από εμάς να βγάλουμε το φίδι απτην τρύπα.Όταν πήγαινα να πιέσω το Γκόλια για 1 μάθημα που αδίκως είχε χαθεί επειδή δεν υπήρχαν ούτε ταξί με τις απεργείες του ΠΑΜΕ,οι αριστεροί μου έλεγαν δεν ερχόμαστε γιατί μας έχει στην μπούκα έχουμε πάει πολλές φορές και δεν θα καταφέρουμε τίποτα,και φυσικά δεν κατάφερα τίποτα σαν την καλαμιά στον κάμπο και ας είχα 100% δίκιο.Τα λέω όλα αυτά διότι όποιος κάνει τέτοιου είδους ερώτηση,πέφτουν πάνω του και του λένε ότι δεν είμαστε ο Κολοκοτρώνης.Για να μην ειπώθηκε τίποτα στο φόρουμ,να υποθέσω ότι του είπαμε και ευχαριστώ του προέδρου που τα χώρεσε σε 1 βδομάδα "και δεν τα χάσαμε".
eki13
 
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: Σάβ, 06 Σεπ 2008 12:00 am

Re: Νέα για τις απεργίες εργαζομένων στο ΕΜΠ και τη διεξαγωγή εξετάσεων και μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό Agcivil » Τετ, 27 Νοέμ 2013 8:38 am

Όσο δεν υπάρχει φοιτητικός σύλλογος, που να μας εκπροσωπεί για θέματα καθαρά φοιτητικά, μακριά από παρατάξεις και κομματικοποιημένους, μην περιμένεις τέτοιου είδους πρόοδο... Είμαι σίγουρος πως και οι καθηγητές θα ήταν πιο δεκτικοί σε τέτοιου είδους διάλογο, πολιτισμένο και όχι επιθετικό.
Πολλά πανεπιστήμια έχουν τέτοια εκπροσώπηση, τη στιγμή που εμείς αναγκαζόμαστε να ψηφίζουμε αριστεροδέξιους, κάθε φορά ανάλογα με τις προσωπικές μας ανάγκες και το πώς μας συμφέρει!
Όλοι στην ίδια φάση είμαστε, κινδυνεύουμε να κάψουμε μαθήματα τη στιγμή που έχουμε μόνο αυτά για το πτυχίο...
Agcivil
 
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: Πέμ, 11 Φεβ 2010 2:26 am
Έτος εισαγωγής: 2006

Re: Νέα για τις απεργίες εργαζομένων στο ΕΜΠ και τη διεξαγωγή εξετάσεων και μαθημάτων

Δημοσίευσηαπό eki13 » Τετ, 27 Νοέμ 2013 9:20 am

Εγώ δεν κινδυνεύω απλά,το έχω πάρει και απόφαση.Θυμάμαι εκείνη την ημέρα να κανονίζω ραντεβού 2 κ 3 φορές με παιδιά που δεν μπόρεσαν να ανέβουν για τη Βραχομηχανική μιας που το ΠΑΜΕ είχε κλείσει τις πύλες και δεν υπήρχαν ούτε λεωφορεία ούτε ταξί.Τελικά τις άνοιξε μετά τις 9 και το μάθημα δόθηκε από 20 άτομαΠήγα 2 φορές στο Γκόλια και μου έλεγε ταξί υπήρχαν,δε το δέχομαι να μην μπορείς να πάρεις 1 ταξί ή να σε πάρει κάποιος φίλος σου με το αμάξι,του έλεγα θα σας στείλω λινκ apergia.gr με την συγκεκριμένη ημερομηνία.Την ίδια ώρα ο Παπαδόπουλος ο καθηγητής έλεγε αν συμφωνήσετε με τη γραμματεία εγώ ξαναβάζω θέματα κανένα πρόβλημα και καθόλα δεκτικός ο άνθρωπος.Έστειλα μέιλ στο Γκόλια με την ημερομηνία κ την παράλυση και των ταξί,απάντηση δεν έλαβα ποτέ.Πήγα στους Εαακίτες τους λέω ρε καλά μου παιδιά,ΤΟ ΧΡΩΣΤΑΤΕ το μάθημα και εσείς,δεν κάνετε ψυχικό για εμένα,2-3 φορές σας μίλησα γτ με γράφετε?.Ε ρε φίλε έχουμε πάει για άλλα ζητήματα και δεν θέλουμε τώρα και σόρρυ που σου είπαμε ότι θα έρθουμε και δεν ήρθαμε.Έχει πάει για ζητήματα τύπου να πάρει τα σχεδιαστικά ο πρωτοετής ενώ αυτός που ήταν έκτο έτος και είχε 1 ευκαιρία να χρωστά 1 λιγότερο αδιαφορούσε.Εγώ αυτό δεν το λέω αλληλλεγγύη,το λέω ότι πάω 20 φορές στο Γκόλια για ζητήματα άλλων να πάρω την ψήφο και όταν θα έρθει η ώρα θα το περάσω το μάθημα είτε πλαγίως είτε με την αξία μου(δεν αφήνω αιχμές,απλά όταν δεν κάνεις τίποτα για να το δώσεις και δε δείχνεις να έχεις καθόλου άγχος,ξερωγω να μη σκεφτώ και τίποτα άλλο εγώ?) Και δε κατηγορώ τα ΕΑΑΚ που γνωρίζω και συμπαθώ παιδιά ούτε περιμένω να με σώσουν,απλά βαριέμαι νακούω συνέχεια γιαυτή τη συλλογικότητα όταν 7 χρόνια τα έχω φάει στην μάπα.Καλά για το Δαπίτη δε σχολιάζω,να σχολιάσω αυτόν που έβγαλε πρόγραμμα στο ίδιο γραφείο με το Γκόλια και ας μη δώσει ούτε 1 μάθημα αρκεί να διατηρήσει την 500αρα τον Απρίλιο?Δεν σχολιάζω καν.Αλλά γενικά αυτά μας αξίζουν σαν χώρα,όπως είπες,αν σκεφτόμασταν για το συμφέρον όλων,τώρα θα δίναμε 1 μάθημα κάθε 4 μέρες και δεν θα επικαλούμασταν τον νόμο που σε άλλες 30 περιπτώσεις που μας συνέφερε τον έχουμε καταπατήσει.
eki13
 
Δημοσιεύσεις: 324
Εγγραφή: Σάβ, 06 Σεπ 2008 12:00 am

Re: Σχόλια & Ερωτήσεις για την Αναβολή των εξετάσεων, τις απεργίες και την αναστολή λειτουργίας του ΕΜΠ

Δημοσίευσηαπό andskia » Πέμ, 28 Νοέμ 2013 2:10 pm

Η περιφρούρηση συνεχίζεται?
Άβαταρ μέλους
andskia
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1132
Εγγραφή: Κυρ, 23 Οκτ 2011 9:39 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Γενικές Συζητήσεις

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

cron