Από που κρατα το username σας???

Βοηθείστε μας να γίνουμε καλύτεροι. Σχόλια, προτάσεις, ενστάσεις για το site. Επίσης, λύστε τις απορίες σας σχετικά με τις λειτουργίες του site.

Re: Από που κρατα το username σας???

Δημοσίευσηαπό TEL9021 » Πέμ, 27 Μαρ 2014 10:10 pm

Επαναφέρω το τόπικ αυτό, διότι έχει ενδιαφέρον μεν, ψάχνω κάτι να κάνω στα διαλείμματα από το διάβασμα δε. (Όπως και εσείς φαντάζομαι)
Άβαταρ μέλους
TEL9021 Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Τετ, 10 Οκτ 2012 6:32 pm
Τοποθεσία: Παιανία - Ganja
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Από που κρατα το username σας???

Δημοσίευσηαπό Jiggly » Πέμ, 27 Μαρ 2014 10:39 pm

Έλα πες την αλήθεια....Ποιανού το nickname θες να μάθεις κουτσομπόοολη??? :raspberry:

Spoiler: show
Τα σωστά διαλείμματα από το διάβασμα γίνονται τρώγοντας μερέντα με το κουτάλι,υπό τους ήχους καμμένων ελληνικών! :D
...άνθρωπέ μου τι ξεφτίλα,να σου χαλάνε τ'όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις...
Άβαταρ μέλους
Jiggly
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1330
Εγγραφή: Παρ, 26 Οκτ 2012 8:26 am
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Από που κρατα το username σας???

Δημοσίευσηαπό TEL9021 » Πέμ, 27 Μαρ 2014 10:49 pm

Jiggly έγραψε:Έλα πες την αλήθεια....Ποιανού το nickname θες να μάθεις κουτσομπόοολη??? :raspberry:


Off topic:
Δες σελίδα 5 - η Ιστορία επαναλαμβάνεται.

Spoiler: show
Δε μ'αρέσει η μερέντα.
Άβαταρ μέλους
TEL9021 Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Τετ, 10 Οκτ 2012 6:32 pm
Τοποθεσία: Παιανία - Ganja
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Από που κρατα το username σας???

Δημοσίευσηαπό Jiggly » Πέμ, 27 Μαρ 2014 11:31 pm

Αλλά για να απαντήσω κι εγώ με τη σειρά μου:

Jiggly από το...Jigglypuff! (το γνωστό,ροζουλί,χοντρούλι πόκεμον που βλέπεις και στο avatar)

Και προς αποφυγή παρεξηγήσεων: Όχι δεν είχα ταυτιστεί με την Misty (τη γνωστή ποκεμoναντζού) στην ηλικία των 7! :lol:
Απλά πέρσι,σε μια ακόμη σοβαρή φοιτητική κουβέντα με μια φίλη,προσπαθούσαμε να θυμηθούμε ονόματα πόκεμον...ε και το Jigglypuff ήταν από τα δύσκολα και μας έμεινε!

Σεληνιαστείτε mqn-ίτες:https://www.youtube.com/watch?v=cjyL2Wooh9Q

Spoiler: show
Δε γίνεται να μην αρέσει σε κάποιον η μερέντα! :shock:
...άνθρωπέ μου τι ξεφτίλα,να σου χαλάνε τ'όνειρο κι εσύ να τους αφήνεις...
Άβαταρ μέλους
Jiggly
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1330
Εγγραφή: Παρ, 26 Οκτ 2012 8:26 am
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Από που κρατα το username σας???

Δημοσίευσηαπό neaoktana » Παρ, 28 Μαρ 2014 1:50 am

merenda: le petit dejeuner en nissart = το πρωϊνό στην τοπική διάλεκτο της περιοχής της Νίκαιας (νοτιοανατολική Γαλλία).
Θες να το περιγράψω; Καλύτερα όχι... Δεν θα ξαναφάς "σοκολατομερέντα"...
"Le meteque" - G. Moustaki (- 23/05/2013) & Zazie: https://www.youtube.com/watch?v=O51zyf83mfk
"Et nous ferons de chaque jour toute une eternite d' amour, que nous vivrons a en mourir..."
neaoktana
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 4405
Εγγραφή: Πέμ, 05 Ιουν 2008 3:24 pm
Έτος εισαγωγής: 1969

Re: Από που κρατα το username σας???

Δημοσίευσηαπό ntua » Παρ, 28 Μαρ 2014 2:05 am

Νομιζω οτι το δικο μου ειναι απ'τα πιο σαφη. Οποτε θα παραθεσω απλα το κειμενακι που ειχα διαβασει οταν μπηκα στο ΕΜΠ και με οδηγησε σε αυτο το username ;)

Το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο (ΕΜΠ) είναι το πιο παλιό και πιο φημισμένο εκπαιδευτικό ίδρυμα της Ελλάδας στο τομέα της τεχνολογίας και έχει συνεισφέρει τα μέγιστα στην επιστημονική, τεχνική και οικονομική ανάπτυξη της χώρας από την ίδρυση του το 1836. Είναι στενά συνδεδεμένο με την πάλη της Ελλάδας για ανεξαρτησία, δημοκρατία και κοινωνική πρόοδο. Tο 1873 εγκαταστάθηκε σε συγκρότημα κτιρίων στο κέντρο της πρωτεύουσας, στα μισοτελειωμένα, ακόμη, κτίρια της οδού Πατησίων και ονομάστηκε "Eθνικό Mετσόβιο Πολυτεχνείο", συντετμημένα EMΠ προς τιμή των μεγάλων ευεργετών Γ. Aβέρωφ, N. Στουρνάρη, E. Tοσίτσα, των οποίων η γενέτειρα, το Mέτσοβο, μια μικρή ιστορική πόλη στη βορειοδυτική Eλλάδα, υπήρξε η κοιτίδα πολλών μεγάλων εθνικών ευεργετών.
ntua
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Παρ, 30 Σεπ 2011 12:56 pm
Έτος εισαγωγής: 1950

Re: Από που κρατα το username σας???

Δημοσίευσηαπό Gate13 » Παρ, 28 Μαρ 2014 1:47 pm

Θύρα 13.... και τα μυαλά στα κάγκελα!! :mrgreen: ΑΙΩΝΙΑ ΠΙΣΤΟΣ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ!
Σε γνώρισα από παιδί μικρό...Πανάθα μου μου πήρες το μυαλό...
Gate13 Σημαντική βοήθεια & οικονομική ενίσχυση στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 109
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 7:26 pm
Έτος εισαγωγής: 2006

Re: Από που κρατα το username σας???

Δημοσίευσηαπό Jiao_Li » Παρ, 28 Μαρ 2014 3:29 pm

Επειδή ήθελα ένα πασίγνωστο όνομα για username και επειδη όπως ολοι??? γνωριζουμε Jiao Li (焦利) is the current president of China Central Television and she was formerly the vice minister of the Propaganda Department of the Communist Party of China (δηλαδή την ξερουν πανω από 1 δις ) η επιλογή μου ηταν εύκολη.
Jiao_Li
 
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ, 02 Νοέμ 2012 11:40 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Από που κρατα το username σας???

Δημοσίευσηαπό Zagreus » Τετ, 28 Ιαν 2015 2:29 pm

Για να επαναφέρουμε το κουτσομπολίστικο τόπικ . . .

Λοιπόν. Κάναμε πεζοπορία στο Ταϋγετο 3 άτομα. Εγώ μπροστά με το σκύλο και άλλοι 2 πίσω. Περνάει ένας χωρικός με το γαιδούρι του κοιτάει προς το μέρος μου και λέει στους 2: Μωρέ τι ζαγάρι είν' αυτό! Νόμιζαν ότι αναφερόταν σε εμένα, γέλαγαν και με πείραζαν. Στη συνέχεια τους εξήγησα ότι στη ντόπια διάλεκτο ζαγάρι είναι το ζώο και πως η λέξη προέρχεται από τον αρχαίο ζωόμορφο θεό Ζαγρέα! Οπότε τους τρόλλαρα και αυτοί χάρηκαν για την ''εξυπνάδα'' που έμαθαν. Όλα καλά κι όλα ωραία . . .
Άβαταρ μέλους
Zagreus Σημαντική βοήθεια & οικονομική ενίσχυση στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 942
Εγγραφή: Πέμ, 01 Σεπ 2011 2:01 pm
Τοποθεσία: Κέντρο Απόκεντρο
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Από που κρατα το username σας???

Δημοσίευσηαπό elokarta » Τετ, 28 Ιαν 2015 4:22 pm

ηθελα ωα γραψω εκοκαρτα απο μια καρτα των βενζιναδικων εκο αλλα καταλαθος πατησα το λ :P
elokarta
 
Δημοσιεύσεις: 113
Εγγραφή: Τετ, 29 Ιαν 2014 10:15 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο MQN.gr

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες

cron