Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Βοηθείστε μας να γίνουμε καλύτεροι. Σχόλια, προτάσεις, ενστάσεις για το site. Επίσης, λύστε τις απορίες σας σχετικά με τις λειτουργίες του site.

Διαλέξτε τα δύο νέα headers που προτιμάτε!

Το δημοψήφισμα λήγει στις Δευτ, 10 Νοέμ 2008 10:29 pm

1.Petronas Towers

Εικόνα
6
3%
2.Ταμπέλα

Εικόνα
67
39%
3.Sketch

Εικόνα
54
31%
4.Γέφυρα Ρίου-Αντιρρίου

Εικόνα
29
17%
5.Cities by night

Εικόνα
18
10%
 
Σύνολο ψήφων : 174

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό GinTonic » Τετ, 16 Οκτ 2013 3:21 pm

Επειδή αρκετοί μπορέι να έχουν βαρεθεί το banner του site είπα να κάνω και γώ μια πρόταση

Εικόνα
GinTonic
 
Δημοσιεύσεις: 170
Εγγραφή: Πέμ, 22 Σεπ 2011 5:28 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό andskia » Τετ, 16 Οκτ 2013 3:51 pm

GinTonic, δυστυχως δεν εχω αρκετο χρονο για να απαντησω στο επιεικως αναρμοστο μηνυμα σου.
Θεωρω πως ειναι ντροπη να αναφερεσαι ετσι για ενα forum του οποιου η συντονιστικη ομαδα ειναι ανενταχτη παραταξιακα(πιστευω γνωριζεις απο ποιους απαρτιζεται, γιατι αλλιως τζαμπα χανω χρονο και απανταω) και του οποιου ενεργα μελη ειναι επισης ανενταχτα.Ειναι κριμα γιατι προκειμενου να σταθει στα ποδια του το mqn καποια ατομα εχουν αφιερωσει χρονο και μερακι.
Οπως εχω ξαναπει μπορει πλειοψηφικα να ακουγεται η αποψη μιας ορισμενης (πολιτικα) φιλοσοφιας αλλα αυτο δεν αποτρεπει κανεναν μας στο να διαφωνησει με επιχειρηματα και σε κλιμα που αρμοζει σε μεθαυριανους μηχανικους-πολιτες.Ουτε επισης σημαινει πως το forum εχει χρωμα.Απλως συγκεκριμενες παραταξεις δεν τις συμφερει να αποδεκτουν πως υπαρχει μια αφιλοκερδης/ανεξαρτητη ομαδα φοιτητων για φοιτητες.Αυτα ηθελα να πω και να κλεισω προτεινοντας γενικα στο forum να επικρατουν γονιμοι διαλογοι με επιχειρηματα.Το παραπανω μηνυμα σου μαλλον δεν αποτελει κατι τετοιο.
Φιλικα
Άβαταρ μέλους
andskia
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1132
Εγγραφή: Κυρ, 23 Οκτ 2011 9:39 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό morisson » Τετ, 16 Οκτ 2013 3:58 pm

Ο χρήστης GinTonic αποκλείστηκε οριστικά από το φόρουμ.Αν κάτι δεν το σέβεσαι, δεν αξίζει να είσαι και μέλος του.

Είναι για εμάς κάτι παραπάνω απο προσβολή το παραπάνω.Φτύνεις μια προσπάθεια τόσων χρόνων και τόσες δικές μας εργατώρες.Αν αυτή είναι η κουλτούρα σου, πιστεύουμε οτι δεν μπορείς να ανήκεις εδώ.Δεν φοβηθήκαμε ποτέ ιδέες και απόψεις,όσο ακραίες και αν ήταν.Την αγνωμοσύνη όμως στον χώρο που φιλοξενεί τις γνώμες αυτές,δεν την ανεχόμαστε.Καλή υπόλοιπη μέρα.

...brothers and sisters of the pale forest
children of night
who among you will run with the hunt?
Άβαταρ μέλους
morisson
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2306
Εγγραφή: Τρί, 09 Δεκ 2008 5:27 pm
Τοποθεσία: On the corner of Rush Street and Chestnut Street.
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό Ολοκληρωμένος Τύπος » Παρ, 15 Νοέμ 2013 4:35 pm

θα ήθελα να παρακαλέσω δημοσίως, ο αντίστοιχος κανόνας λειτουργίας του mqn να τηρείται για όλους.
είχα παρακαλέσει, σε π.μ. που έστειλα σε 2 συντονιστές, να σβηστεί 1 σχόλιο που έγραψε 1 άλλος συντονιστής. όμως ο 1 έσβησε το π.μ. κι ο άλλος δε μου απάντησε καν. δε θα ήθελα να αναφερθώ σε πρόσωπα - σχόλια.
μπορείτε να μου πείτε ότι αν δε μου αρέσει η στάση αυτή, έχω το δικαίωμα να φύγω από το φόρουμ. θα δεχτώ το επιχείρημα.
μπορούσατε να μου απαντήσετε στο π.μ. ότι είμαι υπερβολικός στο αίτημα αυτό. θα το δεχόμουν το επιχείρημα.

ξέρω ότι μπορείτε αν θέλετε να με διαγράψετε οριστικά όπως τον gintonic. νιώθω όμως ότι πρέπει να το πω.
Ολοκληρωμένος Τύπος
 
Δημοσιεύσεις: 272
Εγγραφή: Πέμ, 12 Ιαν 2012 9:24 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό Lost.in.Athens » Παρ, 15 Νοέμ 2013 4:50 pm

Επειδή αυτόν τον καιρό είμαστε σε μια μεταβατική φάση που άλλοι δεν έχουν χρόνο, αλλοί δεν έχουν καν πρόσβαση στο φόρουμ, μπορείς να γράψεις σε ποιο ποστ ακριβώς υπάρχει η ένσταση από μέρους σου; Και πού το ξέρεις ότι έσβησε το π.μ., αφού αυτό δεν φαίνεται κάπου από μεριάς σου...
Όσο για την καχυποψία, γενικά να είστε υποψιασμένοι περισσότερο ως προς το τι διαδίδεται και για ποιους σκοπούς. Ο GinTonic καλά έκανε και αποκλείστηκε γιατί δεν σεβάστηκε το φόρουμ και αυτούς που έχουν δουλέψει όλα αυτά τα χρόνια για να δημιουργηθεί και να καθιερωθεί.
Lost.in.Athens
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2227
Εγγραφή: Κυρ, 07 Δεκ 2008 6:03 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό ingenieurin26 » Παρ, 15 Νοέμ 2013 6:01 pm

Μήπως ήταν απασχολημένοι οι συντονιστές με το να μεταφέρουν τις δημοσιεύσεις που κάνετε όπου σας καπνίσει;
ingenieurin26
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6361
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 6:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό eX-mc » Παρ, 15 Νοέμ 2013 10:37 pm

Ολοκληρωμένος Τύπος έγραψε:θα ήθελα να παρακαλέσω δημοσίως, ο αντίστοιχος κανόνας λειτουργίας του mqn να τηρείται για όλους.
είχα παρακαλέσει, σε π.μ. που έστειλα σε 2 συντονιστές, να σβηστεί 1 σχόλιο που έγραψε 1 άλλος συντονιστής. όμως ο 1 έσβησε το π.μ. κι ο άλλος δε μου απάντησε καν. δε θα ήθελα να αναφερθώ σε πρόσωπα - σχόλια.
μπορείτε να μου πείτε ότι αν δε μου αρέσει η στάση αυτή, έχω το δικαίωμα να φύγω από το φόρουμ. θα δεχτώ το επιχείρημα.
μπορούσατε να μου απαντήσετε στο π.μ. ότι είμαι υπερβολικός στο αίτημα αυτό. θα το δεχόμουν το επιχείρημα.

ξέρω ότι μπορείτε αν θέλετε να με διαγράψετε οριστικά όπως τον gintonic. νιώθω όμως ότι πρέπει να το πω.

Διακατέχομαι από ρίγη περιέργειας να μάθω για τι πράγμα μιλάς. Θα σου ζητούσα λοιπόν ευγενικά να ενημερώσεις εμένα προσωπικά ή τέλος πάντων κάποιον που βλέπεις να είναι ενεργός και να δούμε τι έγινε. Το ξέρω ότι μπορούμε να μπορούμε να σε διαγράψουμε, γενικά όμως είμαστε ιδιαίτερα αυστηροί σε τέτοιου είδους «χάρες».
c'est en faisant n'importe quoi
qu'on devient n'importe qui


Spoiler: show
Δεν είναι πτήση, είναι πτώση με στυλ.
Άβαταρ μέλους
eX-mc
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 1736
Εγγραφή: Τρί, 05 Οκτ 2010 9:44 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Προηγούμενη

Επιστροφή στο MQN.gr

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης