Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Βοηθείστε μας να γίνουμε καλύτεροι. Σχόλια, προτάσεις, ενστάσεις για το site. Επίσης, λύστε τις απορίες σας σχετικά με τις λειτουργίες του site.

Διαλέξτε τα δύο νέα headers που προτιμάτε!

Το δημοψήφισμα λήγει στις Δευτ, 10 Νοέμ 2008 10:29 pm

1.Petronas Towers

Εικόνα
6
3%
2.Ταμπέλα

Εικόνα
67
39%
3.Sketch

Εικόνα
54
31%
4.Γέφυρα Ρίου-Αντιρρίου

Εικόνα
29
17%
5.Cities by night

Εικόνα
18
10%
 
Σύνολο ψήφων : 174

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό merde_conserve » Τρί, 01 Μαρ 2011 3:35 pm

Κάπως έτσι θα γίνει, πετάξατε καλή ιδέα. Βέβαια τα δύο επικρατέστερα headers θα ξαναεμφανιστούν, και θα ανταγωνιστούν με καινούργια. :P
CSI computer expert έγραψε:I'll create a GUI interface using Visual Basic, see if i can track an IP Address out of this.

http://www.youtube.com/watch?v=ygB0Zviq ... r_embedded
Άβαταρ μέλους
merde_conserve
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 3538
Εγγραφή: Παρ, 16 Μάιος 2008 9:43 pm
Τοποθεσία: Βαζελοχώρι (κοινώς Αμπελόκηποι)
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό m.q.n.i.n.a » Τρί, 01 Μαρ 2011 3:55 pm

Ορίστε ποιοι είναι οι προβοκάτορες κυρίες και κύριοι. Ακόμα δε στέγνωσε το μελάνι στο πτυχίο του Γάντη (ιστορικού εμπνευστή και ηγέτη της ταμπελολατρείας) και αμέσως κάποιοι σπεύδουν να ανοίξουν θέμα για αλλαγή header. Πρόκειται καταφανέστατα για δάκτυλο του merde_conserve, που ακόμα δεν έχει χωνέψει τη θλιβερή ήττα του σκετς. Δεν δρα βέβαια μόνος, αλλά συνεπικουρούμενος από τον γνωστό σκοτεινό υποκινητή και φανατικό αντι-συγκοινωνιολόγο admin. ΡΕ ΟΥΣΤ! Πήραν τα μυαλά σας αέρα επειδή έπεσε ο Μπουμπάρακ και νομίζετε ότι θα ανατρέψετε και την ταμπέλα!

Όσο για εσάς αγαπητοί ταμπελοφάνς, μην ανησυχείτε. Όποτε χρειαστεί, η ταμπέλα θα θριαμβεύσει ξανά!
Άβαταρ μέλους
m.q.n.i.n.a Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: Τρί, 12 Ιαν 2010 12:39 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό PAINTER » Τρί, 01 Μαρ 2011 3:58 pm

ασε ρε κονσερβα που πας να αναβιώσεις με το ζόρι το σκέτς..ΧΑΧΑ!Αφού ακόμα και συ έχεις επιλέξει να φαινεται η ταμπέλα, τί να λέμε τώρα. η ταμπέλα είναι σήμα κατατεθέν, μάλιστα όταν πήρα πτυχίο (ήταν η μοναδική φορά που ήρθαν οι γονείς μου ζωγράφου) τους έβαλα να σταθούν κάτω από την συγκεκριμένη ταμπέλα για να τους βγάλω φωτό. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΥΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΥΡΙΟΙ
αυτό το ίδρυμα,εσείς οι ίδιοι το απαξιώνετε κάθε μέρα...με τον να μπαίνετε το πρωί και το να βγαίνετε το βράδυ χωρίς να προσφέρετε τίποτα σ'αυτό,χωρίς να γυρνάτε κάτι σ'αυτό.Εάν κατανοήσετε τη σημασία του να είσαι μέλος του πολυτεχνείου ίσως ανακαλύψετε ότι ο άνθρωπος δεν έχει μόνο έναν ρόλο.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΙΚΙΟΥΝΙΤΕΣ

http://www.youtube.com/watch?v=W3XZqb50SfI
Άβαταρ μέλους
PAINTER
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: Κυρ, 01 Ιουν 2008 3:40 pm
Τοποθεσία: 109.74.3.51
Έτος εισαγωγής: 2002

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό intelx86 » Τρί, 01 Μαρ 2011 3:58 pm

Ίσα ίσα που εγώ στηρίζω ακόμη έμπρακτα την ταμπέλα και θέλω να τη βλέπω σε συνδυασμό με όλα τα banners, ασχέτως της αρχικής επιλογής μου να ψηφίσω το σκετς.
Ποιος είδε τον ικανοτικό και δεν τον φοβήθηκε

I used to be an adventurer like you.
Then I took a longitudinal reinforcement in the knee.


Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο
Απολαύστε υπεύθυνα...
Άβαταρ μέλους
intelx86
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2211
Εγγραφή: Παρ, 16 Μάιος 2008 8:28 pm
Τοποθεσία: 127.0.0.1
Έτος εισαγωγής: 2006

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό strangelic » Τρί, 01 Μαρ 2011 4:21 pm

m.q.n.i.n.a έγραψε:Ορίστε ποιοι είναι οι προβοκάτορες κυρίες και κύριοι. Ακόμα δε στέγνωσε το μελάνι στο πτυχίο του Γάντη (ιστορικού εμπνευστή και ηγέτη της ταμπελολατρείας) και αμέσως κάποιοι σπεύδουν να ανοίξουν θέμα για αλλαγή header. Πρόκειται καταφανέστατα για δάκτυλο του merde_conserve, που ακόμα δεν έχει χωνέψει τη θλιβερή ήττα του σκετς. Δεν δρα βέβαια μόνος, αλλά συνεπικουρούμενος από τον γνωστό σκοτεινό υποκινητή και φανατικό αντι-συγκοινωνιολόγο admin. ΡΕ ΟΥΣΤ! Πήραν τα μυαλά σας αέρα επειδή έπεσε ο Μπουμπάρακ και νομίζετε ότι θα ανατρέψετε και την ταμπέλα!

Όσο για εσάς αγαπητοί ταμπελοφάνς, μην ανησυχείτε. Όποτε χρειαστεί, η ταμπέλα θα θριαμβεύσει ξανά!


Αν είναι έτσι, ας έρθει το γάντι πίσω να υποστηρίξει τα "έργα" του!
Δώστε τέλος στο φασισμό της ταμπέλας!
Όχι άλλες ψεύτικες υπσχέσεις από τους συγκοινωνιολόγους!

Υ.Γ.Δηλώνω την έμπρακτη αλληλεγγύη μου στον σύντροφο merde, και έχω να πω ότι καιρός είναι να φύγει η ταμπέλα της ντροπής απο header του mqn...

Υ.Γ.(2) ΤΟ ΠΑΘΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΖΩΓΡΑΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΣΑ
Η σιωπή είναι συνενοχή...

şiddet büyüleyicidir,şiddet umuttur, umutsuz ve sessiz bir dünyada ...
(Η Βίαιη αντίσταση είναι η μόνη ελπίδα σε μια χώρα δίχως ελπίδα και φωνή)
strangelic
 
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Παρ, 06 Ιουν 2008 11:03 pm
Τοποθεσία: Στον κόσμο μου
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό merde_conserve » Τρί, 01 Μαρ 2011 5:43 pm

ασε ρε κονσερβα που πας να αναβιώσεις με το ζόρι το σκέτς..


Μα ο απλός λαός, ο απλός tsiou και ο απλός Alucard, απαιτούν την αλλαγή. Ο άνεμος της αντίστασης και του ξεσηκωμού, μετά την Αίγυπτο, τη Λιβύη και την Υεμένη φυσάει στο MQN. Σα δε ντρέπεσαι λέω εγώ μικρέ και χοντρούλη (dx-dy) γκαιμπελίσκε, με τη φτηνή προπαγάνδα σου. :mrgreen:

Και εγώ ταμπέλα έχω γιατί μου αρέσει το concept, αλλά λέω να αφήσουμε το λαϊκο κίνημα να μιλήσει, πριν το καταπνίξουμε στο κλείδωμα topic. Συντρόφισσα stangelic, στελνω τις θερμές μου ευχαριστίες για την έμπρακτη αλληλεγγύη σου, και εύχομαι καλό κουράγιο στον αντι-συγκοινωνιακό (ξέρεις εσύ) αγώνα σου. :thumbup:

Το γάντι εν τω μεταξύ τηρεί σιγή ιχθύος, και φέρεται σύμφωνα με έγκυρους βρετανούς δημοσιογράφους να είναι εν πτήσει προς τη Βενεζουέλα, ώστε να βρει καταφύγιο στη χώρα του στενού του φίλου του Ούγκο Τσάβες.

Υ.Γ 1: Καλά καήκαμε και πάλι στο κύκνειο άσμα της εξεταστικής. :ellinofreneia:

Υ.Γ 2: Μου αρέσει που αναβιώσατε το δίπτυχο sketch-ταμπέλα, όταν το ουσιώδες της πρότασης είναι να φιλοτιμηθεί και κανένας άλλος να μας παρουσιάσει καμιά πρόταση :mrgreen: )
CSI computer expert έγραψε:I'll create a GUI interface using Visual Basic, see if i can track an IP Address out of this.

http://www.youtube.com/watch?v=ygB0Zviq ... r_embedded
Άβαταρ μέλους
merde_conserve
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 3538
Εγγραφή: Παρ, 16 Μάιος 2008 9:43 pm
Τοποθεσία: Βαζελοχώρι (κοινώς Αμπελόκηποι)
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό PAINTER » Τρί, 01 Μαρ 2011 5:47 pm

το γαντι βασικα ζεσταινει τις μηχανές, ερχόμαστε με τα αρματα να βομβαρδισουμε το σπιτι σου αμερικανακι!
ο λαος θελει αλλαγή, οχι στο κλασσικό ψευτοδίλλημα του διμπανερισμού
αυτό το ίδρυμα,εσείς οι ίδιοι το απαξιώνετε κάθε μέρα...με τον να μπαίνετε το πρωί και το να βγαίνετε το βράδυ χωρίς να προσφέρετε τίποτα σ'αυτό,χωρίς να γυρνάτε κάτι σ'αυτό.Εάν κατανοήσετε τη σημασία του να είσαι μέλος του πολυτεχνείου ίσως ανακαλύψετε ότι ο άνθρωπος δεν έχει μόνο έναν ρόλο.

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΜΙΚΙΟΥΝΙΤΕΣ

http://www.youtube.com/watch?v=W3XZqb50SfI
Άβαταρ μέλους
PAINTER
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: Κυρ, 01 Ιουν 2008 3:40 pm
Τοποθεσία: 109.74.3.51
Έτος εισαγωγής: 2002

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό γάντι του μποξ » Δευτ, 20 Ιουν 2011 2:41 pm

tsiou έγραψε:Λοιπόν, μιας και είμαστε τώρα πια 200 εκατομμύρια μέλη στο mqn, ήρθε η ώρα να ξαναψηφίσουμε για header του site!
Ετοιμάστε ένα poll σκετς ή ταμπέλα μιας και η λαϊκή βάση έχει πλέον μεγαλώσει.
Συμφωνώ απόλυτα με tsiou! Δεν ξέρω σε ποιο φόρουμ αναφέρεται αλλά αφού έφτασαν 200 εκατομμύρια μέλη, καλό είναι να ξαναψηφίσουν για header. Και προτέινω να κάνουμε και εδώ στο mqn το ίδιο, δηλαδή όταν φτάσουμε τα 200 εκατομμύρια μέλη να ξαναψηφίσουμε κι ας χάσω το σκήπτρο του νικητή! :mrgreen:

tsiou έγραψε:Όποτε προσπαθώ να μπω στο mqn από άλλο pc δεν ξέρω που να κρυφτώ με αυτή την ταμπέλα που έχουμε κοτσάρει. Η καταδίκη του forum από τους ολίγους σε πανιντερνετικό εξευτελισμό δε θα περάσει! :lol: Θωρήστε το ως πρόταση μομφής στην ταμπέλα :D
Αν είναι εξευτελιστικό να προδίδεται η σχολή που σπουδάζετε, διαβάστε να τελειώσετε γρήγορα ώστε να μπαίνετε στο φόρουμ του michanikos.gr που δεν έχει header! Χεχε! :mrgreen:

Φιλική συμβουλή: Όπως και να 'χει, αν τελικά γίνει νέος διαγωνισμός, οι συμμετέχοντες να έχετε στο μυαλό ότι πρόκειται για header φόρουμ ΣΧΟΛΗΣ πολ. μηχ. και όχι φόρουμ συλλόγου πολ. μηχ. ή φόρουμ τεχνικής εταιρείας κλπ. Αυτό το λέω γιατί στον προηγούμενο διαγωνισμό τα υποψήφια headers (εκτός της ταμπέλας και του σκετς) απεικόνιζαν έργα μηχανικού (γέφυρες, ουρανοξύστες κλπ) και θα ταίριαζαν περισσότερο σε φόρουμ τεχνικής εταιρείας.
Από τη σχολή βγαίνουμε μηχανικοί αλλά μέχρι τότε είμαστε φοιτητές και η καθημερινότητά μας είναι τα χαρακτηριστικά κτίρια της σχολής, οι σημειώσεις, τα μιλιμετρέ χαρτιά, οι αίθουσες και τα αμφιθέατρα. Αντλήστε έμπνευση από εικόνες που θα παραπέμπουν στην καθημερινότητα της σχολή μας και όχι στο τι θα μπορούμε να κάνουμε ως μηχανικοί μετά τη σχολή. ;)
Εικόνα
Friends help you move. Good friends help you move bodies.
γάντι του μποξ
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 896
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 11:22 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό lybe33 » Δευτ, 20 Ιουν 2011 6:54 pm

Πολλά + στην άποψη γαντιού!
Άβαταρ μέλους
lybe33
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2638
Εγγραφή: Τετ, 03 Δεκ 2008 11:55 am
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Διαλέξτε τη νέα εικόνα του forum!

Δημοσίευσηαπό merde_conserve » Δευτ, 20 Ιουν 2011 8:13 pm

Που σκ**ά το ξεθάψατε το θέμα; :P
CSI computer expert έγραψε:I'll create a GUI interface using Visual Basic, see if i can track an IP Address out of this.

http://www.youtube.com/watch?v=ygB0Zviq ... r_embedded
Άβαταρ μέλους
merde_conserve
Ιδρυτικό Μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 3538
Εγγραφή: Παρ, 16 Μάιος 2008 9:43 pm
Τοποθεσία: Βαζελοχώρι (κοινώς Αμπελόκηποι)
Έτος εισαγωγής: 2005

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο MQN.gr

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης