Προτάσεις/Σχόλια

Βοηθείστε μας να γίνουμε καλύτεροι. Σχόλια, προτάσεις, ενστάσεις για το site. Επίσης, λύστε τις απορίες σας σχετικά με τις λειτουργίες του site.

Re: Προτάσεις/Σχόλια

Δημοσίευσηαπό ingenieurin26 » Σάβ, 01 Οκτ 2011 12:52 am

Η άποψη ότι η συνέλευση ήταν παράνομη δεν καλύπτει όλο το φάσμα των φοιτητών και δεν είναι ουδέτερη γι αυτό γράφει κι αυτο:

Υπό τις δεδομένες συνθήκες τόσο μεγάλης πίεσης λοιπόν, είναι λογικό να γίνουν λάθη εκ μέρους της συντονιστικής ομάδας - στην προκειμένη, ελήφθησαν αβίαστες αποφάσεις χωρίς τη συλλογική συγκατάθεση όλης της ομάδας - κάτι που θα εξισορροπούσε την τελική άποψη που θα έβγαινε προς τα έξω μιας και υπάρχει ένα ευρύ φάσμα ιδεών μεταξύ των παιδιών που ασχολούνται με το site. Επίσης, ένα τμήμα των παιδιών άφησαν την προσωπική τους άποψη να υπερισχύσει του αξιακού υποβάθρου που έχουμε θέσει στο site - και σε αυτό συμπεριλαμβάνεται ο χαρακτήρας μιας υπερπολιτικής πλατφόρμας έκφρασης ιδεών. Όπως προείπα, η ευθύνη για αυτά είναι ατομική και θα πρέπει να αναζητηθεί από όποιον έλαβε την πρωτοβουλία, και όχι συλλογική.


Με κάλυψε ο merde με όσα είπε και είναι προφανες ότι όλα αυτά δεν γράφονται για μια διαμαρτυρία που επιτέλους γίνεται στο σωστό topic και με μεγάλη ευγένεια, αλλά για όλες τις μπηχτές που αφήνουν κάποιοι συμφοιτητές μας εδώ και εκεί.
ingenieurin26
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6361
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 6:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Προτάσεις/Σχόλια

Δημοσίευσηαπό Reporter » Σάβ, 01 Οκτ 2011 12:53 am

dimos έγραψε:Όχι reporter, κάνεις λάθος. Οι χρήστες να το διατηρήσουν όπως ήταν.


Εννοείται και αυτοί σ αυτά που τους αφορούν και εχουν δικαιοδοσία. Και πραγματικά το τόπικ με το δίπολο κουράζει και μόνο που σκέφτεσαι οτι υπάρχει....
Reporter
 
Δημοσιεύσεις: 1330
Εγγραφή: Δευτ, 11 Οκτ 2010 1:04 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Προτάσεις/Σχόλια

Δημοσίευσηαπό kyriakos » Σάβ, 01 Οκτ 2011 12:59 am

<<Θα μπορούσες ξέρω εγώ να στείλεις ένα pm σε κάποιον απο εμας, και να πείς οτι οκ ρε παιδία πέρασε η φάση με τον apo ανοίξτε γιατί δεν μπορώ να βρώ θέματα κτλ.Δεν θα αρνιόταν κανένας.>>

Τι πιό επιεικές;Καλύτερα να μην λέμε τα μισά!

Πηρες μια Α αποφαση. Τι ειναι πιο σωστο? Να σου πω ξανασκεψου το, η αφου τελειωσει το μπαναρισμα μου να σου πω τι μαλακια εκαγες γιατι το και το? Βασικα στην παρουσα φαση ηταν το ιδιο κατα τη γνωμη μου, και επελεξα το δευτερο γιατι θεωρησα το μειλ ολοκληρη ιστορια-σε ποιν θα παει, και ποτε θα το δει και και και
Αλλα και το πρωτο να επελεγα παλι θα το σχολιαζα αρνητικα. Τελος παντων το θεμα μας δεν ειναι αυτο. Το θεμα μου ειναι να βλεπω οτι ολη αυτη η δουλεια που κανατε τοσο καιρο να παει στραφει... Αυτο ειναι το θεμα, και να δειτε (δουμε) τι θα κανετε (ουμε)...
Η μεγαλυτερη δοξα της ζωης δεν ειναι να μην πεφτεις ποτε,
Αλλα να σηκωνεσαι καθε φορα που πεφτεις... (Κομφουκιος)
kyriakos
 
Δημοσιεύσεις: 230
Εγγραφή: Τρί, 01 Ιούλ 2008 4:20 pm
Έτος εισαγωγής: 2006

Re: Προτάσεις/Σχόλια

Δημοσίευσηαπό morisson » Σάβ, 01 Οκτ 2011 1:05 am

Και σαν υστερόγραφο του πολύ ξηγημένου υπερπόστ του merde να θυμήσω μια "έμπνευση" δικιά μου πρίν λίγο καιρο...

viewtopic.php?f=17&t=2402&p=45204

...μόνο ο airetikos ποστ απο κάτω...κανένας άλλος...πόσο σωστά μίλησε ο έτερος μπλέ...

@kyriakos...εν τω μεταξύ δεν σου είχα κάνει εγώ ban,απλώς για την ιστορία :P
...brothers and sisters of the pale forest
children of night
who among you will run with the hunt?
Άβαταρ μέλους
morisson
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2306
Εγγραφή: Τρί, 09 Δεκ 2008 5:27 pm
Τοποθεσία: On the corner of Rush Street and Chestnut Street.
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Προτάσεις/Σχόλια

Δημοσίευσηαπό Lost.in.Athens » Σάβ, 01 Οκτ 2011 8:01 am

merde_conserve :clap: :clap: :clap: Τα είπες όλα! Άμεση ανάρτηση στην κεντρική σελίδα τώρα!!! :lol:
merde_conserve έγραψε:ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ στον κόσμο της σχολής ένα τέτοιο forum

Πριν κάνουμε οποιαδήποτε κριτική στο φόρουμ και τους συντονιστές του, ας κάνουμε και μια αυτοκριτική για το πώς έχουμε συμβάλει οι ίδιοι θετικά ή αρνητικά.
(Μπροστά στο θεϊκό σεντόνι-πάπλωμα του merde νομίζω δεν σηκώνει πολλές κουβέντες!)
Lost.in.Athens
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2227
Εγγραφή: Κυρ, 07 Δεκ 2008 6:03 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Προτάσεις/Σχόλια

Δημοσίευσηαπό eX-mc » Πέμ, 12 Ιούλ 2012 11:14 pm

Υπάρχει στο φόρουμ η δυνατότητα multi-quote και δεν την έχω βρει ή θα ήταν μια καλή πρόταση προς σκέψη;
Γιατί μπορεί στον ολόκληρο επεξεργαστή να σου βγάζει κάποια από τα προηγούμενα ποστς αλλά εάν θέλεις και από πιο πίσω πρέπει να ανοίξεις δύο καρτέλες κ.ο.κ.
Η αλήθεια είναι ότι δεν έψαξα ιδιαίτερα οπότε μπορεί και να επαναλαμβάνομαι! :P
c'est en faisant n'importe quoi
qu'on devient n'importe qui


Spoiler: show
Δεν είναι πτήση, είναι πτώση με στυλ.
Άβαταρ μέλους
eX-mc
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 1736
Εγγραφή: Τρί, 05 Οκτ 2010 9:44 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Προτάσεις/Σχόλια

Δημοσίευσηαπό int3h » Παρ, 13 Ιούλ 2012 1:09 am

eX-mc έγραψε:Υπάρχει στο φόρουμ η δυνατότητα multi-quote και δεν την έχω βρει ή θα ήταν μια καλή πρόταση προς σκέψη;
Γιατί μπορεί στον ολόκληρο επεξεργαστή να σου βγάζει κάποια από τα προηγούμενα ποστς αλλά εάν θέλεις και από πιο πίσω πρέπει να ανοίξεις δύο καρτέλες κ.ο.κ.
Η αλήθεια είναι ότι δεν έψαξα ιδιαίτερα οπότε μπορεί και να επαναλαμβάνομαι! :P


Απ' οσο γνωρίζω πέρα από την δυνατότητα στον editor όχι. Θα κοιτάξω να δω τι υπάρχει σε mod.
Άβαταρ μέλους
int3h
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 421
Εγγραφή: Παρ, 01 Ιουν 2012 9:14 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Προτάσεις/Σχόλια

Δημοσίευσηαπό eX-mc » Παρ, 13 Ιούλ 2012 1:31 am

Προς διευκόλυνση, από την εμπειρία μου σε άλλα φόρουμ υπήρχε μια επιλογή όπως είναι εδώ η παράθεση και το τριγωνάκι που έγραφε "multi-quote" (αλλά δε παίρνω κι όρκο για το όνομα). Την τίκαρες και στο τέλος μπορούσες να πατήσεις παράθεση βγάζοντας σου όλα τα quotes με τη σειρά!
c'est en faisant n'importe quoi
qu'on devient n'importe qui


Spoiler: show
Δεν είναι πτήση, είναι πτώση με στυλ.
Άβαταρ μέλους
eX-mc
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 1736
Εγγραφή: Τρί, 05 Οκτ 2010 9:44 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Προτάσεις/Σχόλια

Δημοσίευσηαπό andskia » Παρ, 07 Δεκ 2012 3:34 pm

(1)Υπαρχει η δυνατοτητα ενσωματωσης σε καθε θεμα ,περα απο τους χρηστες που το βλεπουν εκεινη τη στιγμη,και των χρηστων που τα αναγνωσαν τις τελεταιες 30 μερες ας πουμε?
Θα ταν χρησιμο νομιζω.
(2)Θα διευκολινε ισως και ο κωδικας latex,αν και δεν εχω δει προς το παρον καποιον να χρησιμοποιει μαθηματικες σχεσεις σε καποιο topic.
Ισως ηταν η αφορμη... :thumbup:
Άβαταρ μέλους
andskia
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 1132
Εγγραφή: Κυρ, 23 Οκτ 2011 9:39 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Προτάσεις/Σχόλια

Δημοσίευσηαπό ingenieurin26 » Παρ, 07 Δεκ 2012 3:39 pm

μπορείς να γράψεις με κώδικα latex. Είναι η επιλογή tex στο παράθυρο της απάντησης.
ingenieurin26
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 6361
Εγγραφή: Τρί, 03 Ιουν 2008 6:56 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο MQN.gr

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης