Κατάληψη Σχολής 8/3 και 9/3

Εδώ ανακοινώνονται οι διεργασίες των θεσμικών οργάνων της σχολής και σχολιάζεται η δραστηριότητα και το αποτέλεσμά τους.

Re: Κατάληψη Σχολής 8/3 και 9/3

Δημοσίευσηαπό jk1397 » Τετ, 08 Μαρ 2023 10:05 pm

edchar έγραψε:Αρχικά να βάλουμε και 10/03 να βγεί 5νθημεράκι?
jk1397 έγραψε:Θελεις να μας πεις συνάδελφε ότι το αίτημα που σχετίζεται με την lgtbgtg κοινότητα άπτεται του αντικειμένου της σχολής μας, ή της ιδιότητάς μας ως φοιτητές;

Εννοείται ότι άπτεται του αντικειμένου. Θα πρέπει να γίνουν νέα μπάνια στα κτίρια γιατί τα υπάρχοντα είναι λιγάκι διαχωριστικά. Για αλλαγή στα υδραυλικά θέλει ενημέρωση του φακέλου στην πολεοδομία. Άρα δουλειά για μηχανικούς.
jk1397 έγραψε:ή ότι η στήριξη των "καλλιτεχνικών" κινητοποιήσεων δικαιολογεί την παύση των μαθημάτων στη δική μας σχολή?

Σοβαρά τώρα? Ως εκκολαπτόμενος ΠΜ και τα δύο συνθετικά απαιτούν να είσαι υποκριτής. Δεν σε ενδιαφέρει να πάρεις πιστοποίηση εφάμιλη πτυχίου χωρίς να έχεις μοχθήσει ίσα όταν θα το διδαχτείς αυτό?
Και δεν καταλαβαίνω πού είναι το πρόβλημά και δεν πρέπει να κλείσουμε μια σχολή. Αφού είναι υποχρεωτική η παρουσία στα μαθήματα και πρακτικά δεν μπορεί όποιος θέλει να πάει να στηρίξει τους καλλιτέχνες παρόλο που το θέλει. Δεν είναι αυτός μονόδρομος προς την κατάληψη?


Ο καθένας είναι ελεύθερος να στηρίξει τον αγώνα οποιουδήποτε άλλου κλάδου. Οχι όμως εις βάρος της πλειοψηφίας. Κάθε αγώνας απαιτεί θυσίες.
Αρα λοιπόν συνάδελφε, εάν επιθυμείς να στηριξεις μια πιθανή αδικία που δεν άπτεται του αντικειμένου σου, αλλά θεωρείς πως σε αγγίζει ως πολίτη και κοινωνικό ον, έχεις το δικαίωμα επιλογής. Μπορείς να μην παραστείς στα μαθήματα της σχολής σου, τα οποία ΟΥΔΕΠΟΤΕ ήταν και είναι υποχρεωτικά, και να συμμετέχεις στις κινητοποιήσεις.
Το ίδιο ισχύει και για τις κινητοποιήσεθς για τα Τέμπη. Δε μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο δεν πραγματοποιείται η κινητοποίηση μετά το πέρας των μαθημάτων. Γιατί αραγε..;;;
jk1397
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ, 09 Οκτ 2016 9:31 pm
Έτος εισαγωγής: 2016

Re: Κατάληψη Σχολής 8/3 και 9/3

Δημοσίευσηαπό edchar » Τετ, 08 Μαρ 2023 10:15 pm

atn έγραψε:Παιδιά σεβαστές όλες οι απόψεις αλλά γι αυτό γίνονται οι συνελεύσεις,
για να ακουστούν όλα τα ζητήματα να συζητήσουμε, να συμφωνήσουμε,να διαφωνήσουμε και στο τέλος να καταλήξουμε σε ένα συμπέρασμα.
Μη μου πείτε οτι δεν σας εκφράζει κάποια παράταξη κτλπ γιατί μπορείτε και οι ίδιοι ατομικά να θέσετε τις απόψεις σας προς συζήτηση και ψήφιση.

Τρίτη μεσημεράκι λοιπόν ραντεβού στο αμφ1/2 ή αλλιώς συνεχίζετε το μίζερο κράξιμο πίσω απο την ανωνυμία του MQN,
εσείς αποφασίζετε...

Μισό λεπτό γιατί αδυνατώ να καταλάβω. Γίνεται μια συνέλευση με συγκεκριμένη θεματολογία η οποία στον Α είναι παντελώς αδιάφορη. Άρα ο Α δε θέλει να συμμετέχει. Αλλά πρέπει να συμμετέχει για να εκφράσει την άρνησή του στη θεματολογία ψηφίζοντας λευκό μετά από 2 ώρες κουβέντα κλπ γιατί:
- κάποιος επέλεξε η αποχή να σημαίνει συναίνεση στο κάποιοι να αποφασίσουν για μένα χωρίς εμένα.
- κάποιος όρισε ότι η ψηφοφορία (και η μέτρηση της απαρτίας) δεν θα γίνεται θέμα θέμα αλλά στο τέλος στο σύνολο ψηφίζοντας κάποιο πλαίσιο ή λευκό (και στο τέλος να βγούμε από το ΝΑΤΟ)
- γιατί όταν βγεί δύο φορές μη απαρτία (με ποσοστό όσων ψήφισαν - όπου πάλι η αποχή από την ψήφο δεν διαβάζεται ως αδιαφορία για το συγκεκριμένο σύστημα αλλά ως τίποτα) μετά το ποσοστό για απαρτία γίνεται τρείς και ο κούκος
Και εγώ για να βγώ από τη μιζέρια μου αρκεί να αποκαλύψω το καλά κρυμμένο ονοματεπώνυμό μου?
Και μας λές αποφασίζουμε εμείς...
Δεν θέλουμε να ψηφίζουμε κόμμα. Θέλουμε άνθρωπο. Θέλουμε ένα εννιαίο ψηφοδέλτιο και να ψηφίζω τη Μαρία, το Γιώργο να με εκπροσωπούν με τους καθηγητές και οι 5 (όσοι τέλος πάντων μας εκπροσωπούν άντε και τίποτα αναπληρωματικούς) με τις περισσότερες ψήφους να είναι οι εκπρόσωποι, και όχι κόμμα. Εγώ ο μίζερος τα είπα αυτά μια Τρίτη σε συνέλευση και αντέδρασαν τα κόμματα που θα χάνανε τη δύναμή τους και την προβολή τους (είμαστε μια σχολή με ιστορία, οι κομματάρχες της σχολής είναι καλά δικτυωμένοι στα μεγάλα αντίστοιχα κόμματα) με έβγαλαν έξω 1 φοιτητής από το ΠαΠει και ένας από το Γεωπονικό (είπαν γιατί δεν τους είχα ξαναδεί ποτέ). Στη συνέλευση των ΠΜ.
jk1397 έγραψε:Ο καθένας είναι ελεύθερος να στηρίξει τον αγώνα οποιουδήποτε άλλου κλάδου. Οχι όμως εις βάρος της πλειοψηφίας. Κάθε αγώνας απαιτεί θυσίες.
Αρα λοιπόν συνάδελφε, εάν επιθυμείς να στηριξεις μια πιθανή αδικία που δεν άπτεται του αντικειμένου σου, αλλά θεωρείς πως σε αγγίζει ως πολίτη και κοινωνικό ον, έχεις το δικαίωμα επιλογής. Μπορείς να μην παραστείς στα μαθήματα της σχολής σου, τα οποία ΟΥΔΕΠΟΤΕ ήταν και είναι υποχρεωτικά, και να συμμετέχεις στις κινητοποιήσεις.
Το ίδιο ισχύει και για τις κινητοποιήσεθς για τα Τέμπη. Δε μπορώ να καταλάβω για ποιον λόγο δεν πραγματοποιείται η κινητοποίηση μετά το πέρας των μαθημάτων. Γιατί αραγε..;;;

Προφανώς. Γι αυτό και έγραψα μία πρόταση που διαστρεβλώνει τελείως το τί ισχύει. Για να τονίσω ότι αν με καίει να στηρίξω μια κινητοποίηση, αν πρέπει να δουλέψω, αν θέλω να κοιτάξω το ταβάνι μου από το κρεβάτι μου, δεν χρειάζεται να παραλύσω ένα ίδρυμα στο οποίο η παρουσία μου είναι προαιρετική..
Δε θέλω να με αγαπούν πολλοί, θέλω να με αγαπούν λίγοι και πολύ!
Άβαταρ μέλους
edchar
 
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τετ, 12 Φεβ 2014 5:43 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Κατάληψη Σχολής 8/3 και 9/3

Δημοσίευσηαπό atn » Τετ, 08 Μαρ 2023 10:35 pm

1)Μα ρε παιδιά λέμε απο τη μία μου είναι αδιάφορη η συνέλευση και απέχω,
και απο την άλλη δεν είναι σωστό να βγαίνει συνέλευση με 130 άτομα , έχει λογική αυτό ;

2)Κανείς δεν σου απαγορεύει να ψηφίσεις το Γιώργο,τη Μαρία ή τον οποιονδήποτε ατομικά , αυτό μπορεί να γίνει ανεξάρτητα απο την ύπαρξη κάποιας παράταξης.Έλα στη συνέλευση ώς άτομο , πες θεωρώ οτι η σχολή πρέπει να κλείσει γι αυτο και γι αυτό το λόγο ή πρέπει να μείνει ανοιχτή γι αυτό και γι αυτό το λόγο και εφόσον η πλειοψηφία συμφωνεί με την γνώμη σου , και με τη σφραγίδα του φοιτητικού συλλόγου κανένας δεν θα αμφισβητήσει την απόφαση. Τόσο απλά...

3)Καταδικαστέο αν σε έχουν πετάξει έξω απο συνέλευση ενω είσαι μέλος του ΦΣ.
Η γνώση είναι για να μοιράζεται
Άβαταρ μέλους
atn
 
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: Τρί, 09 Φεβ 2021 1:41 pm
Έτος εισαγωγής: 2018

Re: Κατάληψη Σχολής 8/3 και 9/3

Δημοσίευσηαπό brave sir robin » Πέμ, 09 Μαρ 2023 11:46 am

100.000 στο Σύνταγμα, σε μιά από τις πιο ιστορικές στιγμές των τελευταίων ετών, υποσχέθηκαν να μην υπάρξει συγκάλυψη, για άλλη μια φορά, για το έγκλημα στα Τέμπη. Ο καθένας επιλέγει με τι θα ασχολείται αυτές τις μέρες. 'Αλλοι στο ραντεβού με την ιστορία, άλλοι στα πληκτρολόγια αναμασώντας το ίδιο καινό μοιρολόι για το "χαμένο μάθημα". Έκαστος εφ' ω ετάχθη.
Άβαταρ μέλους
brave sir robin
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Παρ, 29 Νοέμ 2013 5:23 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Κατάληψη Σχολής 8/3 και 9/3

Δημοσίευσηαπό jk1397 » Παρ, 10 Μαρ 2023 2:56 am

brave sir robin έγραψε:100.000 στο Σύνταγμα, σε μιά από τις πιο ιστορικές στιγμές των τελευταίων ετών, υποσχέθηκαν να μην υπάρξει συγκάλυψη, για άλλη μια φορά, για το έγκλημα στα Τέμπη. Ο καθένας επιλέγει με τι θα ασχολείται αυτές τις μέρες. 'Αλλοι στο ραντεβού με την ιστορία, άλλοι στα πληκτρολόγια αναμασώντας το ίδιο καινό μοιρολόι για το "χαμένο μάθημα". Έκαστος εφ' ω ετάχθη.


Εχεις δίκιο συνάδελφε. Ο καθένας με τους στόχους του και τη ματαιοδοξία του. Αναμένω σε μελλοντικά βιβλία ιστορίας να διαβάσω για την απίστευτη λαϊκή οργή της 9.03.23 στην οποία έλαβες και συ μέρος. Υγεία
jk1397
 
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Κυρ, 09 Οκτ 2016 9:31 pm
Έτος εισαγωγής: 2016

Re: Κατάληψη Σχολής 8/3 και 9/3

Δημοσίευσηαπό brave sir robin » Παρ, 10 Μαρ 2023 2:07 pm

Μάλλον δεν θα βρεις κάτι, αλλά για 8/03 μπορει και να βρεις. Φαντάζομαι εσύ που ειρωνεύεσαι την λαϊκή οργή, μάλλον σε ενοχλεί τόσο το λαϊκή όσο και το οργή. Για την ουσία του ζητήματος κάτι, πέραν από εξυπνάδες έχεις;
Άβαταρ μέλους
brave sir robin
 
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Παρ, 29 Νοέμ 2013 5:23 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Κατάληψη Σχολής 8/3 και 9/3

Δημοσίευσηαπό betonarme » Παρ, 10 Μαρ 2023 2:07 pm

Μηπως να αναλογιστουμε καποιοι αν ο σκοπος μας ως φοιτητες ειναι μονο η τεχνικη και ακαδημαικη μας εκπαιδευση σε όρους μαθηματικων, μηχανικής, μπετών κλπ; Κανουμε το πλεον κοινωνικο επάγγελμα ("πολιτικός...") και η κοινωνικη ευαισθησια καθε ειδους μονο μπροστα πηγαινει εμας, τη νοοτροπια μας, την ηθικη μας και εν γενει την ουσια του επαγγελματος. Για να μην μιλαμε αυριο μεθαυριο για την ευθιξία που δεν εχουν καποιοι, τις ηθικες αξιες, το αισθημα ευθυνης, την ευαισθησια και τον τροπο με τον οποιο βαζουν τα κερδη πανω απο τη ζωη. Θεωρω οτι ολα συνδεονται λοιπον. Οχι αμεσα, και σιγουρα οχι σε βαθμο που πρεπει να μιλαμε μονο για κοινωνικα προβληματα στη συνελευση, αλλα παιδια δεν αντεχω να ακουω αλλο ατομα να μην εχουν κανενα ενδιαφερον για τον ανθρωπο ενω στο μελλον θα κανουν αυτο το επαγγελμα.
Άβαταρ μέλους
betonarme
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τετ, 11 Οκτ 2017 10:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2017

Re: Κατάληψη Σχολής 8/3 και 9/3

Δημοσίευσηαπό MJ23 » Παρ, 10 Μαρ 2023 3:55 pm

betonarme έγραψε:Μηπως να αναλογιστουμε καποιοι αν ο σκοπος μας ως φοιτητες ειναι μονο η τεχνικη και ακαδημαικη μας εκπαιδευση σε όρους μαθηματικων, μηχανικής, μπετών κλπ; Κανουμε το πλεον κοινωνικο επάγγελμα ("πολιτικός...") και η κοινωνικη ευαισθησια καθε ειδους μονο μπροστα πηγαινει εμας, τη νοοτροπια μας, την ηθικη μας και εν γενει την ουσια του επαγγελματος. Για να μην μιλαμε αυριο μεθαυριο για την ευθιξία που δεν εχουν καποιοι, τις ηθικες αξιες, το αισθημα ευθυνης, την ευαισθησια και τον τροπο με τον οποιο βαζουν τα κερδη πανω απο τη ζωη. Θεωρω οτι ολα συνδεονται λοιπον. Οχι αμεσα, και σιγουρα οχι σε βαθμο που πρεπει να μιλαμε μονο για κοινωνικα προβληματα στη συνελευση, αλλα παιδια δεν αντεχω να ακουω αλλο ατομα να μην εχουν κανενα ενδιαφερον για τον ανθρωπο ενω στο μελλον θα κανουν αυτο το επαγγελμα.


Συνάδελφε , δεν αποτελεί πρόβλημα να συζητάμε και για άλλα θέματα εκτός σχολής στις συνελεύσεις . Το πρόβλημα είναι οτι η συζήτηση προυποθέτει διάλογο . Διάλογος σημαίνει σέβομαι την άποψη του άλλου ( ακόμη και αν διαφωνώ ) , τον αφήνω να παραθέσει τις απόψεις του και δεν τον διακόπτω πριν ολοκληρώσει , δεν τον προσβάλλω ατομικά με κοσμητικά επίθετα ( φασίστας , φιλελές , κομμουνιστής , συριζαίος , κλπ ) , δεν τον προπηλακίζω , δεν τον χτυπάω κλπ αν διαφωνώ μαζί του . Εσύ βλέπεις πολλά άτομα στην σχολή μας που ανήκουν σε παρατάξεις (αλλά και γενικότερα στην πολιτική σκηνή) να σέβονται τον συνομιλητή τους ; Για ποιο λόγο να μπει κάποιος στον κόπο να έρθει στην συνέλευση όταν φοβάται για την σωματική του ακεραιότητα ; Δεν βλέπεις ότι οι απόψεις που ακούγονται στις συνελεύσεις είναι σχεδόν πάντα οι απόψεις μιας συγκεκριμένης πολιτικής κατεύθυνσης , με μικρές ίσως διαφορές ; Για ποια συνέλευση ακριβώς μιλάμε ; Για ποια ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων μιλάμε ; Έχουν κάνει τις συνελεύσεις το τσιφλίκι τους και αν δεν πας με τα νερά τους με συνοπτικές διαδικασίες είτε σε πετάνε απ' έξω είτε σε βρίζουν , σου φωνάζουν κλπ . Αλήθεια , οι απόψεις που εκφράζονται στις συνελεύσεις γενικότερα του ΕΜΠ , πιστεύεις οτι εκφράζουν στο σύνολό τους εκλογικό ποσοστό μεγαλύτερο του 6-6.5 % ; Αυτοί είναι που προασπίζονται την δημοκρατία και εμείς οι υπόλοιποι οι μαχητές των πληκτρολογίων ;

Η κομματοκρατία και το πελατειακό κράτος που έχουμε στην Ελλάδα θα συνεχίσει να υπάρχει , μέχρι ο λαός να ζητήσει να παίρνει πιο ενεργά μέρος στις αποφάσεις , μέχρι η δημοκρατία να γίνει επιτέλους αντιπροσωπευτική .Αυτό είναι που πρέπει να απαιτήσουμε εμείς οι νέοι . Και για να γίνει αυτό , θα πρέπει όλα τα γνωστά κόμματα και οι παρατάξεις , είτε φοράνε γραβάτες είτε είναι απεργοί κατ' επάγγελμα είτε άεργοι συνδικαλιστές , να πάρουν δρόμο . Καλή και η οργή , και με αυτό που έγινε την έχουμε όλοι μας , αλλά δεν φτάνει . Γιατί δυστυχώς είναι στο DNA μας να ξεχνάμε εύκολα .
MJ23
 
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Σάβ, 15 Οκτ 2016 7:50 pm
Έτος εισαγωγής: 2015

Re: Κατάληψη Σχολής 8/3 και 9/3

Δημοσίευσηαπό betonarme » Παρ, 10 Μαρ 2023 5:35 pm

MJ23 έγραψε:
betonarme έγραψε:Μηπως να αναλογιστουμε καποιοι αν ο σκοπος μας ως φοιτητες ειναι μονο η τεχνικη και ακαδημαικη μας εκπαιδευση σε όρους μαθηματικων, μηχανικής, μπετών κλπ; Κανουμε το πλεον κοινωνικο επάγγελμα ("πολιτικός...") και η κοινωνικη ευαισθησια καθε ειδους μονο μπροστα πηγαινει εμας, τη νοοτροπια μας, την ηθικη μας και εν γενει την ουσια του επαγγελματος. Για να μην μιλαμε αυριο μεθαυριο για την ευθιξία που δεν εχουν καποιοι, τις ηθικες αξιες, το αισθημα ευθυνης, την ευαισθησια και τον τροπο με τον οποιο βαζουν τα κερδη πανω απο τη ζωη. Θεωρω οτι ολα συνδεονται λοιπον. Οχι αμεσα, και σιγουρα οχι σε βαθμο που πρεπει να μιλαμε μονο για κοινωνικα προβληματα στη συνελευση, αλλα παιδια δεν αντεχω να ακουω αλλο ατομα να μην εχουν κανενα ενδιαφερον για τον ανθρωπο ενω στο μελλον θα κανουν αυτο το επαγγελμα.


Συνάδελφε , δεν αποτελεί πρόβλημα να συζητάμε και για άλλα θέματα εκτός σχολής στις συνελεύσεις . Το πρόβλημα είναι οτι η συζήτηση προυποθέτει διάλογο . Διάλογος σημαίνει σέβομαι την άποψη του άλλου ( ακόμη και αν διαφωνώ ) , τον αφήνω να παραθέσει τις απόψεις του και δεν τον διακόπτω πριν ολοκληρώσει , δεν τον προσβάλλω ατομικά με κοσμητικά επίθετα ( φασίστας , φιλελές , κομμουνιστής , συριζαίος , κλπ ) , δεν τον προπηλακίζω , δεν τον χτυπάω κλπ αν διαφωνώ μαζί του . Εσύ βλέπεις πολλά άτομα στην σχολή μας που ανήκουν σε παρατάξεις (αλλά και γενικότερα στην πολιτική σκηνή) να σέβονται τον συνομιλητή τους ; Για ποιο λόγο να μπει κάποιος στον κόπο να έρθει στην συνέλευση όταν φοβάται για την σωματική του ακεραιότητα ; Δεν βλέπεις ότι οι απόψεις που ακούγονται στις συνελεύσεις είναι σχεδόν πάντα οι απόψεις μιας συγκεκριμένης πολιτικής κατεύθυνσης , με μικρές ίσως διαφορές ; Για ποια συνέλευση ακριβώς μιλάμε ; Για ποια ελεύθερη ανταλλαγή απόψεων μιλάμε ; Έχουν κάνει τις συνελεύσεις το τσιφλίκι τους και αν δεν πας με τα νερά τους με συνοπτικές διαδικασίες είτε σε πετάνε απ' έξω είτε σε βρίζουν , σου φωνάζουν κλπ . Αλήθεια , οι απόψεις που εκφράζονται στις συνελεύσεις γενικότερα του ΕΜΠ , πιστεύεις οτι εκφράζουν στο σύνολό τους εκλογικό ποσοστό μεγαλύτερο του 6-6.5 % ; Αυτοί είναι που προασπίζονται την δημοκρατία και εμείς οι υπόλοιποι οι μαχητές των πληκτρολογίων ;

Η κομματοκρατία και το πελατειακό κράτος που έχουμε στην Ελλάδα θα συνεχίσει να υπάρχει , μέχρι ο λαός να ζητήσει να παίρνει πιο ενεργά μέρος στις αποφάσεις , μέχρι η δημοκρατία να γίνει επιτέλους αντιπροσωπευτική .Αυτό είναι που πρέπει να απαιτήσουμε εμείς οι νέοι . Και για να γίνει αυτό , θα πρέπει όλα τα γνωστά κόμματα και οι παρατάξεις , είτε φοράνε γραβάτες είτε είναι απεργοί κατ' επάγγελμα είτε άεργοι συνδικαλιστές , να πάρουν δρόμο . Καλή και η οργή , και με αυτό που έγινε την έχουμε όλοι μας , αλλά δεν φτάνει . Γιατί δυστυχώς είναι στο DNA μας να ξεχνάμε εύκολα .


Αν εχεις δεχτει ποτε τετοια συμπεριφορα σε παρακαλω να μας πεις ποιος το εκανε και πότε. Εγω δεν εχω δει τετοια ακραια σκηνικα, περα απο μια φορα μετα τη συνελευση απο μαυροφορεμενα ατομα εκτος ΦΣ. Ναι πιστευω οτι υπαρχει σεβασμος τουλαχιστον απο τους εγκελαδιτες που τους εχω παρακολουθησει περισσοτερο, δεν εχω δει ανθρωπο μπροστα μου να φιμώνεται. Παρακαλω ολους λοιπον να δινουν το παρον στη συνελευση και να δουν απο μονοι τους τι γινεται. Η πραγματικοτητα με το τι ακουμε εχει διαφορα... Βεβαια για να αισθανεσαι ετσι, κατι σε εχει φερει σε αυτη τη θεση. Εγω θα σου προτεινα να προσπαθησεις να υπερασπιστεις τις αποψεις και τον εαυτο σου και πιστεψε με δεν νομιζω οτι θα ανεχτει κανενας να σε διωξουν, να σε βρισουν, ή να σε δειρουν επειδη εκφραζεις αλλη αποψη. Επισης αν θες κατι να αλλαξει, ξεκινα απο τον εαυτο σου. Εγω αυτο κανω.
Άβαταρ μέλους
betonarme
 
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: Τετ, 11 Οκτ 2017 10:22 pm
Έτος εισαγωγής: 2017

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Φοιτητικός Σύλλογος Πολ. Μηχ.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες