Απόφαση Δ.Σ. για αναβολή μαθημάτων λόγω εκλογών

Εδώ ανακοινώνονται οι διεργασίες των θεσμικών οργάνων της σχολής και σχολιάζεται η δραστηριότητα και το αποτέλεσμά τους.

Re: Απόφαση Δ.Σ. για αναβολή μαθημάτων λόγω εκλογών

Δημοσίευσηαπό πάστα φλώρα » Τετ, 16 Σεπ 2015 9:17 am

Ο Εγκέλαδος υπέγραψε το Δ.Σ. Και τωρα θα προτείνει ακριβώς τ αντίθετο? Παίζει ο Κοσμήτορας με τα νεύρα μας και τωρα θα παίξετε κι εσείς? Ειναι τελευταία στιγμή.πράγματι.αλλα ειναι οριακά ρεζιλικι άλλο να ζητάμε τη μια μέρα και άλλο την άλλη.ειναι σαν να μην ξέρουμε τι θέλουμε. Get your shit together.
Άβαταρ μέλους
πάστα φλώρα
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τετ, 15 Φεβ 2012 2:35 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Απόφαση Δ.Σ. για αναβολή μαθημάτων λόγω εκλογών

Δημοσίευσηαπό Konstantinos_pap » Τετ, 16 Σεπ 2015 11:54 am

OxYdO έγραψε:Καμία κατηγορία. Απλά σε ρωτάω ευθέως τι έκανες μέχρι τώρα εσύ προς την κατεύθυνση του να βγει εγκαίρως το πρόγραμμα και να μην ψάχνουμε με το κιάλι τελευταία στιγμή κενές μέρες και ώρες;
Γιατί στην γκρίνια όλοι πρώτοι είμαστε τόσα χρόνια σε αυτή τη σχολή και έχει καταντήσει κουραστικό.Δεν διαφέρουμε σε κάτι από τους υπόλοιπους συμφοιτητές μας. Και εμείς εξεταστική έχουμε. Και ούτε το επάγγελμά μας είναι να σας λύνουμε τα προβλήματα. Προσωπικά δεν με επηρεάζει καθόλου η οποιαδήποτε αλλαγή, αλλά παρ΄όλα αυτά κάθομαι και σπάω τα @@ μου, τη στιγμή που διαβάζω στατική ΙΙ.

Τί περίμενες να κάνει ο μέσος φοιτητής; Έχεις την απαίτηση καθένας από τους 800+ ενεργούς φοιτητές να εμπλέκεται με την κατάρτιση του προγράμματος εξετάσεων; Όταν κάποιος έχει να πει κάτι το λέει, αυτό έκανα και εγώ. Από την άλλη, καθένας κάνει ό,τι μπορεί για να βελτιώσει το επίπεδο της σχολής, αυτό κάνω και εγώ από την μεριά μου με διαφορετικούς τρόπους.

Η επίθεση από το σημείο αυτό και μετά περί του 'τί έκανες εσύ ειδικά για το πρόγραμμα' και 'γίνεσαι μέρος αυτών που είναι πρώτοι στην γκρίνια' είναι άστοχη και απευθύνεται όχι σε μένα προσωπικά αλλά σε κάθε φοιτητή που θα μπορούσε να είναι στην θέση μου και να λέει την γνώμη του. Βασικά νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος να μιλάς με τέτοιο τρόπο σε κανέναν συμφοιτητή σου.

Δεν σε ξέρω προσωπικά και δεν ξέρω γιατί είσαι σε αυτή την θέση και ασχολείσαι εσύ με το πρόγραμμα των εξετάσεων αλλά σε κάθε περίπτωση εκτιμώ πολύ ότι σπαταλάς χρόνο και μάλιστα σε περίοδο εξετάσεων γι'αυτό το θέμα και γι'αυτό κατανοώ και τον εκνευρισμό από την μεριά σου.

Spoiler: show
Χρόνια πολλά και για τα γενέθλιά σου :thumbup:
Konstantinos_pap
 
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Τρί, 02 Ιούλ 2013 2:58 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Απόφαση Δ.Σ. για αναβολή μαθημάτων λόγω εκλογών

Δημοσίευσηαπό Lion » Τετ, 16 Σεπ 2015 1:07 pm

πάστα φλώρα έγραψε:Ο Εγκέλαδος υπέγραψε το Δ.Σ. Και τωρα θα προτείνει ακριβώς τ αντίθετο? Παίζει ο Κοσμήτορας με τα νεύρα μας και τωρα θα παίξετε κι εσείς? Ειναι τελευταία στιγμή.πράγματι.αλλα ειναι οριακά ρεζιλικι άλλο να ζητάμε τη μια μέρα και άλλο την άλλη.ειναι σαν να μην ξέρουμε τι θέλουμε. Get your shit together.


Η συγκεκριμένη απόφαση δεν πήγε ποτέ στον κοσμήτορα... αλλα τώρα συζητάμε επί άλλης βάσης πιστευω... για αυτό και στο νέο ΔΣ που έγινε σήμερα αλλάξαμε αποψη...
Lion
 
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Δευτ, 16 Μάιος 2011 1:23 am
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Απόφαση Δ.Σ. για αναβολή μαθημάτων λόγω εκλογών

Δημοσίευσηαπό sf_krt » Τετ, 16 Σεπ 2015 1:38 pm

Και σε αυτο το νεο ΔΣ τι αποφασιστηκε τελικα;
sf_krt
 
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Πέμ, 14 Οκτ 2010 10:02 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Re: Απόφαση Δ.Σ. για αναβολή μαθημάτων λόγω εκλογών

Δημοσίευσηαπό πάστα φλώρα » Τετ, 16 Σεπ 2015 2:01 pm

Η συγκεκριμένη απόφαση δεν πήγε ποτέ στον κοσμήτορα... αλλα τώρα συζητάμε επί άλλης βάσης πιστευω... για αυτό και στο νέο ΔΣ που έγινε σήμερα αλλάξαμε αποψη...

Δηλαδη lion τι ειπατε σημερα? οτι θελετε ή οτι δεν θελετε αναβολή? και τι ειπε ο Κουτσογιαννης? Γενικα παλιότερα μετα απο καθε συναντηση με τον Κοσμήτορα,ανεβαιναν εδω τα "πρακτικα". γιατι αυτες τις μερες που καιγομαστε, εχουν αποσιωπασει ολοι οσοι ηταν εκει? ας μας βγαλει καποιος απο την αφάνεια. Ή μηπως τιμωρουμαστε που δεν ημασταν παροντες? Δεν κανω επιθεση σε κανενα, αλλα πραγματικα για καποιο ανεξηγητο λογο δεν δινονται ξεκαθαρες απαντησεις, παρα μονο γενικοτητες.
Άβαταρ μέλους
πάστα φλώρα
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τετ, 15 Φεβ 2012 2:35 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Απόφαση Δ.Σ. για αναβολή μαθημάτων λόγω εκλογών

Δημοσίευσηαπό πάστα φλώρα » Τετ, 16 Σεπ 2015 3:29 pm

http://www.civil.ntua.gr/news/2015/9/16/fforep/

Προφανώς της Παρασκευης ΔΕΝ αναβάλλονται.
Άβαταρ μέλους
πάστα φλώρα
 
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Τετ, 15 Φεβ 2012 2:35 pm
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Απόφαση Δ.Σ. για αναβολή μαθημάτων λόγω εκλογών

Δημοσίευσηαπό Lion » Τετ, 16 Σεπ 2015 4:20 pm

πάστα φλώρα έγραψε:
Η συγκεκριμένη απόφαση δεν πήγε ποτέ στον κοσμήτορα... αλλα τώρα συζητάμε επί άλλης βάσης πιστευω... για αυτό και στο νέο ΔΣ που έγινε σήμερα αλλάξαμε αποψη...

Δηλαδη lion τι ειπατε σημερα? οτι θελετε ή οτι δεν θελετε αναβολή? και τι ειπε ο Κουτσογιαννης? Γενικα παλιότερα μετα απο καθε συναντηση με τον Κοσμήτορα,ανεβαιναν εδω τα "πρακτικα". γιατι αυτες τις μερες που καιγομαστε, εχουν αποσιωπασει ολοι οσοι ηταν εκει? ας μας βγαλει καποιος απο την αφάνεια. Ή μηπως τιμωρουμαστε που δεν ημασταν παροντες? Δεν κανω επιθεση σε κανενα, αλλα πραγματικα για καποιο ανεξηγητο λογο δεν δινονται ξεκαθαρες απαντησεις, παρα μονο γενικοτητες.


Δεν σου απαντησα γιατί ακόμα δεν είχαμε καταληξει.... δεν το δεχομαι σαν επιθεση αλλα αν ειχαμε καταληξει καπου θα βγαζαμε αμεσως ανακοινωση οπως εγινε δεν θα το κρυβαμε... σε αυτα κατεληξε ολη η προσπαθεια σημερα και για αυτο οπως ειπα επρεπε να αναμενετε επίσημη ανακοινωση σημερα και όχι καποιον (εμενα ή αλλον) που θα διέδιδε άλλα... τωρα αν θελετε πιο αναλυτικη ενημερωση και με βαση ποιο σκεπτικο εγιναν ή δεν εγιναν οι αλλαγε δεσμεύομαι να το κάνω αργότερα μιας και τωρα δεν έχω φύγει ακόμα από τη σχολή και δν έχω πολύ χρόνο...

επίσης δεν τιμωρησαμε κανεναν.... ούτε είχαμε ποτέ τετοια πρόθεση το αντίθετο νομίζω...
Lion
 
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Δευτ, 16 Μάιος 2011 1:23 am
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: Απόφαση Δ.Σ. για αναβολή μαθημάτων λόγω εκλογών

Δημοσίευσηαπό OxYdO » Τετ, 16 Σεπ 2015 5:05 pm

@πάστα φλώρα

Λοιπόν, επειδή με τσάντισες υπερβολικά με αυτά που έγραψες και επειδή δεν είμαστε υποχρεωμένοι να ακούμε την γκρίνια του καθενός που περιμένει τα πάντα από τους υπόλοιπους.

πάστα φλώρα έγραψε:Ο Εγκέλαδος υπέγραψε ένα ΔΣ και τώρα θα προτείνει ακριβώς το αντίθετο;"

ΝΑΙ. Στο ίδιο, εν τέλει, συμφώνησαν σήμερα και οι υπόλοιπες δυνάμεις του ΔΣ. Ξέρεις, υπάρχει και κάτι πέρα από τον εγωισμό ενός σχήματος.
Όπως έγραψα και πιο πάνω, το ΔΣ αυτό άργησε πολύ τόσο να καλεστεί και να αποφασίσει(την προηγούμενη εβδομάδα), όσο και να φτάσει στα χέρια του κοσμήτορα (μόλις χτες), με ευθύνες όλων μας και, φυσικά, μεγάλες ευθύνες και του Εγκέλαδου.
Όπως ήρθαν τα πράγματα, περισσότερο θα δημιουργούσε εμπόδια, παρά θα διευκόλυνε κανέναν η αναβολή των μαθημάτων της Παρασκευής. Οπότε για αυτό αλλάξαμε γνώμη. Δεν καταλαβαίνω πού είναι το κακό.

Εσύ το αποκαλείς αυτό ρεζιλίκι. Εγώ το αποκαλώ υπευθυνότητα και να αναγνωρίζουμε πότε μια κίνηση είναι λάθος ή όχι. Ίσως δεν είμαστε υπερβολικά αλάνθαστοι για τα γούστα σου, αλλά στα @@ μου στην τελική.

πάστα φλώρα έγραψε: Γενικα παλιότερα μετα απο καθε συναντηση με τον Κοσμήτορα,ανεβαιναν εδω τα "πρακτικα". γιατι αυτες τις μερες που καιγομαστε, εχουν αποσιωπασει ολοι οσοι ηταν εκει?
Ή μηπως τιμωρουμαστε που δεν ημασταν παροντες? Δεν κανω επιθεση σε κανενα, αλλα πραγματικα για καποιο ανεξηγητο λογο δεν δινονται ξεκαθαρες απαντησεις, παρα μονο γενικοτητες.

Παλιότερα μετά από κάθε συνάντηση με τον κοσμήτορα υπήρχε ΜΙΑ γαμημένη δύναμη στη σχολή, ο Εγκέλαδος, που ανέβαζε εδώ τα "πρακτικά" χωρίς να την υποχρεώνει κανείς, απλά επειδή έτσι πίστευε ότι σπάει τις κλειστές διαδικασίες, την ανάθεση και τη γραφειοκρατία.
Από ό,τι φαίνεται σε καλομάθαμε τόσο, ώστε να έχεις την απαίτηση να σε ενημερώνουμε ΠΡΙΝ ΚΑΝ ΒΓΕΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ, τη στιγμή που δρομολογούνταν η έκδοση της ανακοίνωσης.
(έκραξες στις 14:01 και η ανακοίνωση βγήκε 57 λεπτά μετά)

Ξεκάθαρες απαντήσεις δίνονται, αν κάποιος έχει την υπομονή και την καλή πίστη να περιμένει 57 γαμημένα λεπτά παραπάνω ή, αν όχι, ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΜΕΣΗ ΓΝΩΣΗ ΤΩΝ ΕΞΕΛΙΞΕΩΝ.

Προφανώς έχεις θέμα με τον Εγκέλαδο. Ή απλά δεν θες με τίποτα να δώσεις εδάφη2 και στη σπάσαμε. Δεν ξέρω αν δεν είμαστε αρκετά αριστεροί ή αρκετά δεξιοί για τα γούστα σου. Δεν ξέρω τι ζόρι τραβάς, αλλά, όπως και να έχει στα @@ μας.
Δεν είμαστε εδώ για να γλείφουμε κανέναν για το ψηφαλάκι του. Ρίχτο όπου γουστάρεις. Δεν πρόκειται να ανεχόμαστε την κακεντρέχια και την ασέβεια του καθενός, απλά και μόνο για να μην τον τσαντίσουμε, μη τυχόν και δεν μας ψηφίσει ποτέ του.

Τον σεβασμό, τον ελάχιστον σεβασμό που πρέπει να υπάρχει μεταξύ των συναδέλφων, τον ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ.
Πρωτοτυπίστε και γίνετε λίγο πιο καλοπροαίρετοι άνθρωποι. Δεν θα πάθετε τίποτα ορισμένοι.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OxYdO Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1643
Εγγραφή: Παρ, 07 Οκτ 2011 12:18 am
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: Απόφαση Δ.Σ. για αναβολή μαθημάτων λόγω εκλογών

Δημοσίευσηαπό wilshere » Τετ, 16 Σεπ 2015 6:59 pm

σορρυ κιολας αλλά ξαφνικα μπορεί στο mqn ο oxydo να βρίζει συνεχώς και να επιτίθεται προσωπικά σε όποιον εκφράζει αντίθετη άποψη? σε λίγο θα πρεπει κανεις να ζητά και συγγνώμη που διαφωνεί οπουδήποτε με τον εγκέλαδο να πούμε ..από πότε έγινε υπεράνω κριτικής μόνο και μόνο επειδή κάποιοι δεν έχουν αλλη δουλειά από το να ασχολούνται με την εικόνα της παράταξής τους και την ανάμειξή της παντου....
wilshere Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Σάβ, 18 Μάιος 2013 12:09 pm
Έτος εισαγωγής: 2012

Re: Απόφαση Δ.Σ. για αναβολή μαθημάτων λόγω εκλογών

Δημοσίευσηαπό OxYdO » Τετ, 16 Σεπ 2015 7:18 pm

Από τότε που ο καθένας νομίζει ότι μπορεί να κράζει ασυστόλως και να είναι στο απυρόβλητο, επειδή έχει συνηθίσει οι "παρατάξεις" να τον γλείφουν για να του πάρουν το ψηφαλάκι.
Μην έχετε την απαίτηση να σωπαίνω σε κάποιον που κράζει χωρίς λόγο, μας καταλογίζει ανεξήγητους υπόγειους λόγους και σκοπούς που δήθεν δεν τον ενημερώνουμε. Τα "ρεζιλίκια", τα "get your shit together" κ.ο.κ. θα απαντώνται πάραυτα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OxYdO Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1643
Εγγραφή: Παρ, 07 Οκτ 2011 12:18 am
Έτος εισαγωγής: 2011

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο Φοιτητικός Σύλλογος Πολ. Μηχ.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης