13/5: Φοιτητικές εκλογες 2015

Εδώ ανακοινώνονται οι διεργασίες των θεσμικών οργάνων της σχολής και σχολιάζεται η δραστηριότητα και το αποτέλεσμά τους.

Re: 13/5: Φοιτητικές εκλογες 2015

Δημοσίευσηαπό lybe33 » Παρ, 15 Μάιος 2015 2:39 pm

teo έγραψε:@ TrexoKaiDenFtano
Ποιος αντιλαμβάνεται τώρα οπαδικά τις φοιτητικές εκλογές όταν τα ΕΑΑΚ ΕΜΠ κάνουν την καθιερωμένη γυρα του θριάμβου στο ΕΜΠ και σκίζουνε όλες τις αφισες της ΑΡΕΝ (πραγμα που δεν έκαναν ουτε τα λουμπεν στοιχεια τη μέρα των εκλογών) και λένε να σας μαχαιρώσουμε έπρεπε κανονικά? Για μία ακόμη φορά τα ΕΑΑΚ δείχνουν τον "ανδρισμό" τους με τον λάθος τρόπο. Και εκτός από τη σχολή μας, το να είσαι ισχυρός και να επιβάλεσσαι με τέτοιο τρόπο στους πιο αδύναμους, δεν είναι σε καμία περίπτωση χαρακτηριστικό αριστερού. Να προσέχουμε λοιπόν άλλη φορά τα λεγόμενα μας όταν θέλουμε να το παίξουμε κύριοι.
Το λιγότερο που μπορείτε να κάνετε είναι να ζητήσετε δημόσια συγγνώμη. Εκτός κ αν έτσι αντιλαμβάνεστε τον σύλλογο. Γιατί στις άλλες σχολές της αθήνας όταν τα κάνουν αυτά οι ΔΑΠίτες τους λέτε φασίστες και τραμπούκους.

Και στην τελική ας έρχονταν τα ΕΑΑΚ ΠολΜηχ να τραμπουκίσουν τα μέλη του Εγκέλαδου, αλλά που... Μάγκες με ξένα αρχίδια :clap:
Άβαταρ μέλους
lybe33
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 2638
Εγγραφή: Τετ, 03 Δεκ 2008 11:55 am
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 13/5: Φοιτητικές εκλογες 2015

Δημοσίευσηαπό TrexoKaiDenFtano » Παρ, 15 Μάιος 2015 11:27 pm

Εγώ γενικά έχω να πω τα εξής:

1)Δεν ήτανε γύρα θριάμβου
Spoiler: show
Μπράβο στην ΕΑΑΚ που κατάφερε σε μια χρονιά δύσκολη με λίγα αλλά υπαρκτά και δυναμικά κινηματικά γεγονότα και συνελεύσεις να εκφράσει αυτό το κλίμα και στις φοιτητικές εκλογές και να αναδειχθεί σε πρώτη δύναμη σε μια σειρά σχολών (ΕΜΠ, Φυσικομαθηματική, Πολυτεχνείο Κρήτης,......). Ακόμα πιο μπράβο της αν με ρωτάς εμένα που εκφράζει ανοιχτά και διάπλατα το στίγμα της επιτρέποντας σε όλους όσους την στήριξαν να γίνουν κομμάτι από την επαύριο των εκλογών της συλλογικής αυτής προσπάθειας και διαπαιδαγωγεί έτσι μέλη και υποστηρικτές σε κουλτούρα συλλογικού και πολιτικού πανηγυρισμού και δεν αρκείται σε πανηγυράκια, παρτάκια και ένα σωρό σάπιες αηδίες. Δεν είμαστε πουθενά με την ανάθεση βλέπεις.Οι συλλογικές μορφές ''πανηγυρισμού'' οι οποίες επειδή ακριβώς απευθύνονται σε συγκεκριμένη κουλτούρα δήλωσης συναισθημάτων με συλλογικό τρόπο και πολιτικό στίγμα είναι πορείες με αφισοκολλήσεις, συνθήματα, ζωγραφιές και σπρέι σε καταθλιπτικούς τοίχους και όχι παρτάκια και μαζώξεις. Γύρα θριάμβου είναι αυτό που έκανα στο ταρτάν του στίβου άμα κέρδιζα καναν αγώνα και με χειροκρόταγαν επειδή πίστευαν πως επειδή εγώ έτρεχα ενώ αυτοί άραζαν στο πσ και τον καναπέ ήμουν κάτι ιδιαίτερο. Τόσο μυαλό είχα τότε και εγώ βλέπεις.


2)Επίσης καθιερωμένη δεν είναι.
Spoiler: show
Βλέπεις μόλις 2η φορά είμαστε πρώτη εκλογικά δύναμη στο ΕΜΠ. Τις υπόλοιπες φορές που γινόταν κινητοποιήσεις ήταν για άλλους λόγους, πχ κινητοποίηση σε σίτιση, πορεία για το άσυλο, πορεία για τις καγκουριές των μπάτσων στην ζωγράφου, κτλ κτλ. Για σένα μάλλον ασήμαντους μιας και δεν τους πρόσεξες ή ταυτίζεις επίτηδες το νόημα τους με τις εκλογές. Ακόμα και πέρσι πορεία έγινε για να καταγγείλουμε επίθεση που δέχθηκαν σύντροφοι της ΕΑΑΚ στους Ναυπηγούς από δυνάμεις της ΚΝΕ χωρίς προφανή λόγο και αιτία άλλα είμαι σίγουρος ούτε αυτό το πρόσεξες.


3)Δεν σε κάνει οπαδό το να σκίσεις καμιά δεκαριά αφίσες. Είναι ενθουσιασμός μιας στιγμής και είναι απότοκο της περιρρέουσας ατμόσφαιρας. Και σιγά μην απολογηθώ εγώ τώρα σε ένα στέλεχος της κυβερνητικής νεολαίας βουτηγμένο στο βούρκο γιατί σκίζω αφίσες.
Spoiler: show
Και της ΔΑΠ οι αφίσες σκιστηκαν, και άλλων σκίστηκα μην σε αγχώνει δεν αγαπάμε μόνο εσάς, και όλοι μας οργανωμένοι ή μη, μέλη παρατάξεων ή μέλη σχημάτων, μέλη των συλλόγων ή απλώς περαστικοί έχουν σκίσει αφίσες για να εκφράσουν ο καθένας με τον τρόπο του όχι κάποιου είδους ανδρισμό αλλά ίσως μια οργή, μια απέχθεια για ότι συμβολίζει η αφίσα. Για αυτό σκίζονται οι αφίσες, υγιής έκφραση είναι και καλά κάνουνε και σκίζονται όταν οι πράξεις ορισμένων υπερβαίνουν κάποιο όρια. Απότοκο στιγμιαίας οργής και αγανάκτησης είναι προς όσους μας κάνουν την ζωή πατίνι. Κατάλοιπο του παρελθόντος που φθίνει όσο περνάει ο καιρός, ανήκει σε μια άτυπη παράδοση της αριστεράς. Στοιχειώνει όλους μας το γεγονός πως κατά καιρούς, μετά από γεγονότα και στάσεις προκλητικές ιδίως πιο παλιά που η αφισοκόλληση ήταν κατεξοχήν και μοναδικό μέσο προπαγάνδισης, σκίζονται μαζικά αφίσες εν είδη αντιπαράθεσης. Και ναι αυτή η αντιπαράθεση έμενε κυρίως μεταξύ της αριστεράς μιας και αφενός οι υπόλοιπες δυνάμεις είχαν συστημικές ρίζες και προβάλλονταν στα ΜΜΕ άρα που ανάγκη για αφισοκόλληση αφετέρου οι χώροι ήταν περιορισμένοι και δεν μπορούσε να επιτευχθεί κάπως συμφωνία. Είπαμε κατάλοιπα της αριστεράς, τα καταπολεμάμε στην πορεία. Θα μου πεις εσύ δεν ανήκεις στην αριστερά οπότε τι σου λέω αλλά anyway....


Το πρόβλημά σου όμως είναι αλλού. Το κόμπλεξ σου, ο πόνος σου, η ανασφάλεια σου, ο λόγος για τον οποίο κάθεσαι ακόμα και ασχολείσαι με αυτά τα πράγματα με τέτοιο χυδαίο και άσχημο τρόπο (προφανώς και έχει αξία να ασχολείται κάποιος με υγιείς όρους όμως). Το πρόβλημα σου είναι να κάνεις τα πάντα για να προπαγανδίσεις το κόμμα και την παράταξη σου, την κυβερνητική σου νεολαία με μια ιδεολογία του σκοπού που αγιάζει τα μέσα. Αυτό σε κάνει οπαδό και φανατικό. Και προφανώς επειδή είσαι και λίγο μπιθάκος και δεν έχεις κανένα πολιτικό επιχείρημα χυδαιολογείς, λασπολογείς, κάνεις το άσπρο μαύρο και άλλα τέτοια για να επιτεθείς στην ΕΑΑΚ επειδή ακριβώς φοβάσαι σαν άλλος Άδωνις πως οι ιδέες που εκφράζουμε σου χαλάνε τα σχέδια, σου πέρνουνε τα κουκιά. Μόνιμη τακτική. Να προκαλείται, μα προβοκάρετε, να λέτε χυδαιολογίες, μέχρι και να μουρμουρίζετε ακρότητες προσωπικά σε συντρόφους για να χάσουν την ψυχραιμία τους, να σας ακουμπήσουν και μετά να αρχίζετε το γνωστό παραμύθι των καταγγελιών, του ψέματος και του άσπρου και ανύπαρκτου που γίνεται μαύρο και δεν ξέω και εγώ τι. Όλο τα ίδια. Ειρωνείες, απολιτίκα σχόλια, χυδαιολογίες και ένα σωρό κουβέντες ειδικά σε μικρότερους συντρόφους μόνο και μόνο για να ξεφύγουν τα πράγματα και να έχετε κάτι να λέτε. Και επειδή αυτό δε γίνεται, πάντα από κάτι πιάνεστε. Σήμερα είναι η πορεία και κάποιος κάτι μου είπε, αύριο κάτι άλλο. Πόσο προσπαθείτε από κάτι κάπου που ίσως υπάρχει, που ίσως φαντάστηκα που μπορεί και να ειπώθηκε μπορεί και όχι, που δεν το είπε έτσι αλλά αυτό εννοούσε, να αντλήσετε πολιτική αξία, να βρίσετε τους εαακίτες όλους με κάθε τρόπο.... Πόσο σας ενοχλεί η ΕΑΑΚ ρε γαμώτο.... Ρε αν οι δαπίτες μου έβγαζαν καταγγελία για κάθε τι που έλεγα σε κάθε έναν τους θα κόλλαγα παράσημα μέχρι την επανάσταση πάρτε το χαμπάρι.Έλεος πια....

Μια ζωή τα ίδια. Τι να πρωτοθυμηθώ δηλαδή:
Spoiler: show
1) Γεωπονικό 2011. Η ΠΑΣΠ έχει επιστρατεύσει μπράβους με ρόπαλα και σκυλιά, επαγγελματίες δολοφόνους, συνδεσμίτες με φωτοβολίδες και άλλα τέτοια για να μας την πέσει, να μας εξαφανίσει, να μας τρομοκρατήσει κτλ κτλ. Η ΕΑΑΚ επιλέγει να συγκρουστεί. Παίζουμε σε ένα στενό της Γεωπονικής μάπες, τους πετάμε σπασμένα μπουκάλια, πέτρες, τούβλα και ότι βρούμε γενικώς. Επικρατεί χάος για αρκετή ώρα. Οι φανατικοί σαν και εσένα την επόμενη μέρα μας λέγανε: Το κάνατε επίτηδες για τις εντυπώσεις έτσι κι αλλιώς τραμπούκοι είστε, δημιουργήσατε ένταση στο άσυλο, θέλετε να μπούνε τα ματ και δε σας νοιάζει καθόλου και άλλα τέτοια όμορφα. Πάντα στα μουλωχτά τα λέγατε βέβαια, ποτέ στα ίσια σταράτα και με επιχειρήματα.
2) Κομοτηνή. Η ΔΑΠ έχει σπάσει το σύλλογο ή κάτι τέτοιο. Στην επόμενη ΓΣ φέρνει μπράβους με σκυλιά και μαχαίρια για να εξαφανίσει όσους την καλούσαν. Για κανα δίωρο επικρατεί χάος. Η ΑΡΕΝ την επόμενη καταγγέλλει Αγ. Κινήσεις, ΕΑΑΚ και αυτονομία ως τραμπούκους, αριστεριστές και άλλα όμορφα. Επίσης στο προσωπικό, στα μουλωχτά. Πάτρα-Τα ίδια, Θεσσαλονίκη-Τα ίδια. Παντού η τακτική όμοια, λάσπη, εντυπώσεις, ατελείωτη προσπάθεια για να γίνει το μαύρο άσπρο να πάει η κουβέντα αλλού.
3) Πάρε και ένα προεκλογικό. Εδώ και πολλά χρόνια με αποκορύφωμα το φετινό σε ΕΜΠ, Χημείο και ΑΠΘ διάφοροι τύποι μας την πέφτουνε κατά τη διάρκεια των εκλογών για τους δικούς τους μοναδικούς σκοπούς. Σε όλα αυτά η ΕΑΑΚ είχε έχει και θα έχει οργανωμένη περιφρούρηση για να μην θρηνούμε θύματα χωρίς ουσιαστικό λόγο και για να διασφαλιστεί η διαδικασία. Και ενώ εμείς παίζουμε μάπες και πετρίδια κατά καιρούς έτσι επειδή μάλλον είμαστε τραμπούκοι ή θέλουμε να ρίξουμε κανα αγοράκι ή κοριτσάκι παραπάνω οι δυνάμεις της ΑΡΕΝ στην καλύτερη δεν κουνάνε το παραμικρό τους δαχτυλάκι, στη χειρότερη σκαρφίζονται ατάκες για να μα πούνε ότι τους διώχνουμε επίτηδες από τις περιφρουρήσεις γιατί θέλουμε να παίρνουμε εμείς τα like.


Παντού και πάντα τα ίδια. ΕΑΑΚ=τραμπούκοι-αριστεριστές-απολίτιστοι και άλλα τέτοια. Αυτή είναι η προσφορά σας στην πολιτική κριτική. Αλλά ειδικά φέτος ως κυβερνητική νεολαία έχετε ξεφύγει πραγματικά. Δεν έχετε καμιά πολιτική διάθεση για σύγκρουση με μπατσους, ναζί, κράτος, παρακράτος, κεφάλαιο, εργοδοσία, εργολάβους στα πανεπιστήμια, μεγαλοκαθηγητάδες και ότι σάπιο υπάρχει και δεν φτάνει αυτό έχετε βρει και την εξής ευφυέστατη λύση: Τι να κάνουμε, δε μπορούμε να ζήσουμε όλοι όπως μας αξίζει, δε γίνετε αυτό είναι ουτοπία, ας ζήσουμε εμείς οι λίγοι που το πρόβλημα μας είναι μόνο η διαφθορά της ΔΑΠ που δεν επιτρέπει σε εμάς να παίξουμε λίγο παραπάνω μπάλα στα πράγματα. Ε εύκολο αυτό,ας μιλήσουμε για δημοκρατία να το λύσουμε, ας πούμε για δημοκρατικό διάλογο με την εξουσία που μας κάνει ότι θέλει όποτε θέλει να παρακαλέσουμε για ψίχουλα και για τα άλλα... YOLO... Όμορφη ατάκα.
Και όταν εμείς σπρωχνόμαστε με τον καραγκιόζη στη λέσχη που βγάζει εκατομμύρια και χρεώνει και 2,5 ευρώ η απάντηση είναι ε τι θέλετε ρε εαακίτες όλοι έχουν κάρτα και το φαί είναι καλύτερο άλλωστε εσείς είστε τραμπούκοι.
Spoiler: show
Όταν εμείς κλείνουμε τα μαγαζιά κάτι τυπάδων που μας λένε πως δε μπορούμε να απεργήσουμε γιατί τα παίρνουμε μαύρα και θα μας απολύσουνε είμαστε τραμπούκοι
Όταν μια μειοψηφία που μας εκβιάζει επειδή έχει μια μικρή ή μεγάλη καρέκλα και μας ζητάει να φτύνουμε αίμα για να περνάει καλά εμείς απαντάμε με επιβολή και επιθετικότητα είμαστε τραμπούκοι
Όταν αντιδράμε με αγνή διάθεση αλλά επιθετικά αντανακλαστικά σε ότι γαμημένη αδικία και ψευτιά βλέπουμε είμαστε τραμπούκοι
Όταν μια άλλη μειοψηφία μας λέει πως οι συλλογικές μας αποφάσεις είναι σκουπίδια και θα κάνει ότι θέλει και εμείς τις αποφάσεις αυτές επιβάλλουμε είμαστε τραμπούκοι.Ακόμα χειρότερα όταν υιοθετούμε κινηματικά τέτοιες πρακτικές για την επιβολή συλλογικών αποφάσεων γινόμαστε καπέλο και τραμπούκοι μαζί.
Όταν μεγαλοκαθηγητάδες μας βρίζουν, μας μιλάνε σα σκουπίδια και εσείς μας λέτε για διάλογο και συννενόηση και δεν συμφωνούμε είμαστε τραμπούκοι.
Όταν η κυβέρνηση σας τα έχει κάνει μπουρδέλο και μας πετάει στάχτη στα μάτια με κάθε ευκαιρία, εμείς που δεν περιμένουμε και φωνάζουμε για τις ανάγκες μας, είμαστε τρελοί και φυσικά τραμπούκοι.

ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΙ ΛΟΙΠΟΝ. Είμαστε τραμπούκοι με λόγο και αιτία, όταν πρέπει και όταν επιβάλλεται ΚΑΙ ΔΕ ΛΟΓΟΔΟΤΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ.

ΥΓ1: Αλήθεια τώρα; Μάγκες με ξένα αρχίδια; Δεν έχετε κάτι καλύτερο;.... Και για πείτε μου για αρχή αυτά τα αρχίδια πως μετριούνται για να ξέρω μιας και είμαστε και αντισεξιστές στην ΕΑΑΚ... Με το πόσο γλείφεις τα αντίστοιχα του κοσμήτορα; Μήπως με το πόσο χαιδεύεις αυτά των εργολάβων στη λέσχη; Μήπως με το πόση συνεννόηση πετυχαίνεις με εργοδότες και κεφάλαιο; Μήπως με το πόσες καταλήψεις ανοίγει η κυβέρνηση σου; Με το πόσα ψέματα λες και πόσο αποπροσανατολίζεις τον κόσμο για το θέμα στις σκουριές; Μήπως με το πόσα κονέ έχεις με υπουργό τάχα μαρξιστή που πουλάει και ξεφτιλίζει τα πάντα για την εξουσία; Πως μετριούνται για πείτε μου εσεις....
ΥΓ2: Επίσης πείτε μου τι είναι όταν στελέχη της νεολαίας ΣΥΡΙΖΑ επισκέπτονται προεκλογικά ΔΣ σχολών με τις οποίες δεν έχουν καμία σχέση και μιλάνε εξ ονόματος παιδιών που δεν ξέρουν; Όταν καταθέτουν αυτοί οι τύποι ψηφοδέλτια ΑρΕν με ονόματα παιδιών που ούτε στο ΣΥΡΙΖΑ είναι ούτε θέλουν να κατέβουν στις εκλογές πια; Μαγκιά με τα δικά σας αρχίδια υποθέτω.....
ΥΓ3: Μαλακία. Έχασα. Με ρίξατε στο επίπεδο σας, και ως γνωστόν η βλακεία είναι ανίκητη.Καλούς κυβερνητικούς αγώνες και πιο ευφάνταστα γεγονότα άλλη φορά μπας και μπορέσετε να κερδίσετε καναν άνθρωπο. Πολιτική αξία από κάποιος μου είπε κάτι κάπου, με προσωπικές κόντρες, ψέματα ή φήμες δυστυχώς δύσκολα θα πάρετε γενικά.
ΥΓ4: Μπορείτε να πάρετε όσες μεμονωμένες φράσεις θέλετε από την προσωπική μου γνώμη παραπάνω και να καταγγείλετε την ΑνΑρΠα, την ΕΑΑΚ, την νκα, το ΝΑΡ έχετε το ελεύθερο. Δεν θα είναι η πρώτη φορά άλλωστε και δε μπορείτε να με εκνευρίσετε και παραπάνω.

Off topic:
Να ξέρετε ο μόνος λόγος να φάω ban είναι να μου πείτε τι σημαίνει το μπιθάκος όλες οι άλλες αιτίες είναι υπερβολικά προκλητικές ακι γελοίες.
TrexoKaiDenFtano Σημαντική βοήθεια & οικονομική ενίσχυση στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Κυρ, 10 Οκτ 2010 9:49 am
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: 13/5: Φοιτητικές εκλογες 2015

Δημοσίευσηαπό akis » Παρ, 15 Μάιος 2015 11:42 pm

Απλα ντροπη σου ρε... Τιποτε αλλο...
akis:-Πάμε για καφέ;
lybe:-Περιμένεις λίγο να πάω τα δίδακτρα στη Γραμματεία;
akis:-ΟΚ. Εγώ τα πλήρωσα χτες. Έμαθα θα σε πάρουν στο πρόγραμμα του ΑΚΤΩΡΑ.
lybe:-Ναι ισχύει. Καλός ο Μπόμπολας. Δίνει πολλά λεφτά στο ΕΜΠ. Δουλεύει κι η αδερφή μου εκεί. Πληρώνεται 500ευρώ το μήνα. Καλά είναι κι αν είναι καλή δεν θα την απολύσουν του χρόνου όπως μπορούν να κάνουν αλλά θα την κρατήσουν με 700ευρώ.
akis
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 807
Εγγραφή: Κυρ, 01 Φεβ 2009 10:35 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: 13/5: Φοιτητικές εκλογες 2015

Δημοσίευσηαπό OxYdO » Παρ, 15 Μάιος 2015 11:48 pm

@trexokaidenftano
Η καταγγελία του Εγκέλαδου υπάρχει σε ξεχωριστό τόπικ και εσύ επιλέγεις να απαντήσεις στο καγκουροπόστ του teo. Σαν σχήμα έχουμε επιλέξει να μην ακολουθήσουμε τον κατήφορο. Ο teo έχει φύγει από το σχήμα εδώ και ένα χρόνο και κακώς έκανε τέτοιο ποστ. Μάλιστα, εγώ ο ίδιος έχω ζητήσει από τους συντονιστές να κατεβάσουν το σχόλιό του, καθώς και αυτό του λύμπε (μπορούν να στο επιβεβαιώσουν).

Το σεντόνι σου είναι ακαταλαβίστικο και υποδηλώνει μια σύγχυση.
Περιμένω να δω αν και το σχήμα σου στο σύνολό του επικροτεί τα σημερινά ή αν τα παραπάνω παραμένουν προσωπική σου άποψη.

Η συνέχεια, αν το αποφασίσουμε, θα δοθεί στο ΔΣ και μόνο.

Καλό βράδυ,
"Κυβερνητικός νεολαίος βουτηγμένος στο βούρκο"
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
OxYdO Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 1643
Εγγραφή: Παρ, 07 Οκτ 2011 12:18 am
Έτος εισαγωγής: 2011

Re: 13/5: Φοιτητικές εκλογες 2015

Δημοσίευσηαπό TrexoKaiDenFtano » Σάβ, 16 Μάιος 2015 12:04 am

Εγώ αυτό είδα, αυτός με εγκάλεσε προσωπικά εδώ απάντησα. Η απάντηση μου αφορούσε γενικώς τις πρακτικές που κατά καιρούς έχουν επιλεγεί και αυτές σχολίασα με το μοναδικό μου χυδαίο ύφος δεν έχει και πολύ σχέση με την καταγγελία σου ή με κάποιο συγκεκριμένο συμβάν και ούτε σκοπεύω να ασχοληθώ περαιτέρω..
Και εγώ μπορώ να σου πω κακώς έκανα τσάμπα είναι γενικά, όπως και όλα τα υπόλοιπα....
Κέρδισε ο Θρύλος, είμαι διακοπές, έχω ελεύθερο χρόνο μετά από πολύ καιρό και κάνω και εγώ καγκουροποστ. Η ευχή σου για καλό βράδυ εξελίσσεται καλά. Εύχομαι τα ίδια.
TrexoKaiDenFtano Σημαντική βοήθεια & οικονομική ενίσχυση στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Κυρ, 10 Οκτ 2010 9:49 am
Έτος εισαγωγής: 2010

Re: 13/5: Φοιτητικές εκλογες 2015

Δημοσίευσηαπό mike13 » Σάβ, 16 Μάιος 2015 3:49 pm

ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΡΑΜΠΟΥΚΟΙ ΛΟΙΠΟΝ. Είμαστε τραμπούκοι με λόγο και αιτία, όταν πρέπει και όταν επιβάλλεται ΚΑΙ ΔΕ ΛΟΓΟΔΟΤΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΚΥΒΕΡΝΗΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ.

Χμμ με τα @@ των ΕΑΑΚ ΕΜΠ απο πισω και γω ειμαι ο ραμπο.Αραγε γιατι "τραμπουκε" δεν τα κανες αυτα στους κνιτες,ειναι ο σβερκος σου ακομη κοκκινος απο περσυ?Αραγε αυτα γιατι δεν τα κανετε σε αλλους συλλογους πχ ΠΑΠΕΙ οπου εκει αν σας τραμπουκισουν δαπιτες γραφετε δακρυβεχτες καταγγελιες για φασιστες και τραμπουκους?
Λευτεριά στο Κουρδιστάν.Ζήτω η παγκόσμια ειρήνη.Αλληλεγύη στον σύντροφο Δημήτρη Καιρίδη.
Άβαταρ μέλους
mike13
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Παρ, 14 Φεβ 2014 7:09 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: 13/5: Φοιτητικές εκλογες 2015

Δημοσίευσηαπό eX-mc » Σάβ, 16 Μάιος 2015 4:53 pm

Δε θα πω τη γνώμη για όσα γράφτηκαν απλά μια παρατήρηση, γιατί κατ'εμέ κι οι δύο πλευρές (αν όχι τρεις) έχουν άδικο. Δε το λέω αυτό για να κατευνάσω τα πνεύματα ή κάτι τέτοιο, αλλά γιατί τα διάβασα όλα σήμερα και χθες και σχημάτισα πιο ολοκληρωμένη άποψη. Προφανώς κάποια σχόλια ήταν πιο ειρωνικά κ.ο.κ αλλά κρίνοντας κι από την καθημερινότητα στη σχολή, ειρωνία κι αντιπαλότητα έντονη ανάμεσα σε χώρους «θεωρητικά» πιο κοντινούς μεταξύ τους; Εντωμεταξύ ΔΑΠ 51,3% σε έναν σύλλογο που τείνουμε να γίνουμε αριθμολάγνοι ή ποσοστιαιο-λάγνοι ενώ οι συνελεύσεις π.χ. αποτελούν είδος προς εξαφάνιση. Ίσως αυτό να είναι κι αναγκαίο κακό δε ξέρω, και φταίω κι εγώ που τώρα παίρνω περισσότερο θέση παρατηρητή αλλά απλά.. just saying..
c'est en faisant n'importe quoi
qu'on devient n'importe qui


Spoiler: show
Δεν είναι πτήση, είναι πτώση με στυλ.
Άβαταρ μέλους
eX-mc
Site Admin
 
Δημοσιεύσεις: 1736
Εγγραφή: Τρί, 05 Οκτ 2010 9:44 pm
Έτος εισαγωγής: 2010

Προηγούμενη

Επιστροφή στο Φοιτητικός Σύλλογος Πολ. Μηχ.

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

cron