ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ «ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (Τυποποίηση – Αξιολόγηση Συμμόρφωσης – Μετρολογία)»

ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ «ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (Τυποποίηση – Αξιολόγηση Συμμόρφωσης – Μετρολογία)»

Δημοσίευσηαπό neaoktana » Σάβ, 09 Μαρ 2013 7:49 pm

"Le meteque" - G. Moustaki (- 23/05/2013) & Zazie: https://www.youtube.com/watch?v=O51zyf83mfk
"Et nous ferons de chaque jour toute une eternite d' amour, que nous vivrons a en mourir..."
neaoktana
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 4405
Εγγραφή: Πέμ, 05 Ιουν 2008 3:24 pm
Έτος εισαγωγής: 1969

Re: ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ «ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (Τυποποίηση – Αξιολόγηση Συμμόρφωσης – Μετρολογία)»

Δημοσίευσηαπό DIMITRIS_____ » Κυρ, 10 Μαρ 2013 5:38 pm

Το κόστος συμμετοχής είναι 150 ευρώ, αν είδα καλά; Μάλλον παραβλέψατε το γεγονός ότι την ανάρτηση την κάνατε σε φοιτητικό φόρουμ.
DIMITRIS_____
 
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ, 24 Δεκ 2009 2:19 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ «ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (Τυποποίηση – Αξιολόγηση Συμμόρφωσης – Μετρολογία)»

Δημοσίευσηαπό stalin » Κυρ, 10 Μαρ 2013 6:01 pm

Στους AC/DC, τα μπουζούκια, τις διακοπές στη Μύκονο ή στα Κουφονήσια τα ακουμπάμε, αλλά για την εκπαίδευση μας δεν δίνουμε φράγκο. Όποιος θέλει και μπορεί, θα τα στερηθεί από κάπου αλλού και θα πάει. Οι υπόλοιποι, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τους πειράζει, τι λογική είναι αυτή ;
<<Δεν μπορώ (ή πιο συχνά δεν θέλω) να πάω εγώ, ας μην το μάθει κανένας...>>.
Είμαστε έτοιμοι να πεθάνουμε για τα ιδανικά μας, αλλά, δόξα τω Θεό, δεν πιστεύουμε πια σε τίποτα.
stalin
 
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Σάβ, 28 Φεβ 2009 5:15 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ «ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (Τυποποίηση – Αξιολόγηση Συμμόρφωσης – Μετρολογία)»

Δημοσίευσηαπό Electra » Κυρ, 10 Μαρ 2013 6:52 pm

stalin έγραψε:Στους AC/DC, τα μπουζούκια, τις διακοπές στη Μύκονο ή στα Κουφονήσια τα ακουμπάμε, αλλά για την εκπαίδευση μας δεν δίνουμε φράγκο. Όποιος θέλει και μπορεί, θα τα στερηθεί από κάπου αλλού και θα πάει. Οι υπόλοιποι, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τους πειράζει, τι λογική είναι αυτή ;
<<Δεν μπορώ (ή πιο συχνά δεν θέλω) να πάω εγώ, ας μην το μάθει κανένας...>>.

Ναι για την εκπαίδευσή μας δεν έχουμε δώσει φράγκο ως τώρα... ζούμε στην ίδια χώρα; Δεν είπε και κάτι παράλογο ο συνάδελφος.150 ευρώ είναι πολλά για έναν φοιτητή
Electra
 
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Τρί, 16 Ιουν 2009 12:17 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ «ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (Τυποποίηση – Αξιολόγηση Συμμόρφωσης – Μετρολογία)»

Δημοσίευσηαπό stalin » Κυρ, 10 Μαρ 2013 7:07 pm

Τα φροντιστήρια είναι δική μας επιλογή για να αυξήσουμε τις πιθανότητες επιτυχίας. Επίσημα δεν έχουμε δώσει δεκάρα σε δίδακτρα και βιβλία (και πολύ σωστά). Τα 150 είναι πολλά αλλά γιατί να την πούμε σε κάποιον που μας ενημερώνει; Αυτό δεν κατανοώ...
Είμαστε έτοιμοι να πεθάνουμε για τα ιδανικά μας, αλλά, δόξα τω Θεό, δεν πιστεύουμε πια σε τίποτα.
stalin
 
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Σάβ, 28 Φεβ 2009 5:15 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ «ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (Τυποποίηση – Αξιολόγηση Συμμόρφωσης – Μετρολογία)»

Δημοσίευσηαπό dimi:)) » Κυρ, 10 Μαρ 2013 7:20 pm

Έχουμε ξεφύγει από το "κεντρικό" θέμα και είναι κρίμα! :problem:
Ξεκίνα τη μέρα σου με ένα χαμόγελο και ξεπέρασέ το.
dimi:))
 
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Πέμ, 24 Ιουν 2010 6:06 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ «ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (Τυποποίηση – Αξιολόγηση Συμμόρφωσης – Μετρολογία)»

Δημοσίευσηαπό Dust » Κυρ, 10 Μαρ 2013 7:40 pm

Δεν είναι και τόσο παράλογο το ποσό, 6ήμερο συνέδριο 24ωρών. 150/6=25 ευρώ/ημέρα ή 150/24=6.25 ευρώ/ώρα. Μακάρι να μπορούσαμε να τα έχουμε όλα δωρεάν αλλά η τιμή αν μη τι άλλο δεν είναι προκλητική σε σχέση με άλλα συνέδρια (και ιδιαίτερα σεμινάρια που υποτίθεται ότι έχουν και διαδικασία μάθησης μέσα).
Το ποστ το δικό μου μαζί με τα δικά σας πάντως είναι offtopic και θα μεταφερθούν, ontopic παρακαλώ : )
What if I fall?
But imagine, what if you fly?
Άβαταρ μέλους
Dust
 
Δημοσιεύσεις: 911
Εγγραφή: Σάβ, 31 Οκτ 2009 2:29 am
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ «ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (Τυποποίηση – Αξιολόγηση Συμμόρφωσης – Μετρολογία)»

Δημοσίευσηαπό dimi:)) » Κυρ, 10 Μαρ 2013 7:42 pm

Μα τι κομπιουτεράκι είσαι εσύ, φίλε Dust..ακριβείας και άκρως επιστημονικό! :D
Ξεκίνα τη μέρα σου με ένα χαμόγελο και ξεπέρασέ το.
dimi:))
 
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: Πέμ, 24 Ιουν 2010 6:06 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ «ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (Τυποποίηση – Αξιολόγηση Συμμόρφωσης – Μετρολογία)»

Δημοσίευσηαπό Dust » Κυρ, 10 Μαρ 2013 7:45 pm

Off topic:
Casio FX-991ES, όχι αστεία :lol: :lol:
What if I fall?
But imagine, what if you fly?
Άβαταρ μέλους
Dust
 
Δημοσιεύσεις: 911
Εγγραφή: Σάβ, 31 Οκτ 2009 2:29 am
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: ΙΕΚΕΜ ΤΕΕ «ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ (Τυποποίηση – Αξιολόγηση Συμμόρφωσης – Μετρολογία)»

Δημοσίευσηαπό neaoktana » Κυρ, 10 Μαρ 2013 8:09 pm

dimi:)) έγραψε:Έχουμε ξεφύγει από το "κεντρικό" θέμα και είναι κρίμα! :problem:

Συμφωνώ! Το κεντρικό θέμα είναι ότι, κάποιοι/ες στο ΕΜΠ θεωρούν τις σπουδές τους αγγαρεία.
Στην κάθε "Κατίνα" είναι πρόθυμοι να τα ακουμπήσουν για να πάρουνε το χαρτάκι τους.
Είμαι βέβαιος ότι και εάν το Σεμινάριο επαναλαμβανόταν ΔΩΡΕΑΝ στο ΕΜΠ, (υπάρχει, ή μάλλον υπήρχε τέτοια πρόταση από τους εισηγητές) οι ίδιοι υποψήφιοι "ingeniere de la MTUA", θα έβρισκαν κάποια δικαιολογία για να το ματαιώσουν.
Λυπάμαι, είναι τελευταία φορά που ασχολούμε με κάτι επιπλέον από τα καθήκοντά μου (όπως κάποιοι/ες τα αντιλαμβάνονται, όχι εγω...) και παρακαλώ τους Διαχειριστές να διαγράψουν τον παρόντα μίτο και ει δυνατόν και όλες τις αναρτήσεις του γράφοντος!
"Le meteque" - G. Moustaki (- 23/05/2013) & Zazie: https://www.youtube.com/watch?v=O51zyf83mfk
"Et nous ferons de chaque jour toute une eternite d' amour, que nous vivrons a en mourir..."
neaoktana
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 4405
Εγγραφή: Πέμ, 05 Ιουν 2008 3:24 pm
Έτος εισαγωγής: 1969

Επόμενο

Επιστροφή στο Θέματα ΤΕΕ

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες