Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Συντονιστής: University Editors

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό Cipher » Τρί, 27 Αύγ 2019 7:03 pm

coscot έγραψε:
fiddlerontheroof έγραψε:
coscot έγραψε::thumbdown: Κερασία Βενούτσου: ένα κλασσικό δείγμα νευρασθενικιάς και άξεστης γριάς που πρέπει να υποστούμε λόγω του ότι ο μπάρμπας της την διόρισε στο δημόσιο. Αυτή την θέση θα έπρεπε να την είχε ένας νέος και όχι ηλεκτρονικά αναλφάβητος, έτσι ώστε να μην είναι σκέτη ταλαιπωρία το να κάνεις πρακτική.


Παρόλο που ούτε εγώ έχω την καλύτερη γνώμη για το συγκεκριμένο άτομο,ας προσέχουμε λίγο τους χαρακτηρισμούς που χρησιμοποιούμε ώστε να μην ξεπερνάν τα όρια του αποδεκτού.

Επίσης αν θες αιτιολόγησε λίγο πως προέκυψε το παραπάνω σχόλιο.Φαντάζομαι έγινε κατι συγκεκριμένο.


Νομίζω πως είναι εντελώς δήθεν να προσέχουμε τον τρόπο που εκφραζόμαστε σε ένα φοιτητικό φόρουμ. Γράφω όπως θα μίλαγα σε έναν συμφοιτητή μου και δεν βρίσκω λόγο γιατί πρέπει να το παίζουμε κυρίες μεταξύ μας.

Επίσης, το ότι μου διαγράψατε/νε το θρεντ μου είναι τουλάχιστον γραφικό. :think:

Όπως και να χει επειδή με ρώτησες, δεν θα κάτσω να αναλύσω όλο το χρονικό με την συγκεκριμένη γιατί θα ξημερώσουμε. Αρκεί να πω ότι την Δευτέρα ξεκινάω πρακτική και ενώ έχω ολοκληρώσει την διαδικασία από τον Ιούνιο ακόμα δεν έχει κάνει την αντιστοίχιση. Μετά από χίλια και τηλέφωνα και άλλα τόσα μειλ ακόμα δεν γνωρίζω αν οι ώρες που σπατάλησα από υπηρεσία σε υπηρεσία θα πιάσουν τόπο μιας και ούτε καν απαντάει πλέον. :clap:


Το thread διαγράφηκε λόγω double-posting .
Όσο για τα υπόλοιπα δεν θεωρώ πως είναι κανείς "κυρία" όταν απλά εκφράζεται πιο κόσμια δημοσίως.Συνεπώς επιθέσεις και χαρακτηρισμοί επί προσωπικού δεν γίνονται αποδεκτές.Όχι το φόρουμ δεν είναι μέρος για να μιλάμε όπως μιλάμε με τα φιλαράκια μας.Υπάρχουν κανόνες και είναι για να τηρούνται!
Σου προτείνω όμως να πας από το γραφείο και να της κάνεις συζήτηση από κοντά,μιας και δεν θα λύσεις εύκολα το πρόβλημά σου με άλλο τρόπο.
Ever tried.Ever failed.No matter.Try again.Fail again.Fail better.
Samuel Beckett
Άβαταρ μέλους
Cipher
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Κυρ, 02 Νοέμ 2014 8:52 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό mike13 » Τρί, 27 Αύγ 2019 7:32 pm

Η εμπειρία μου με το γραφείο πρακτικής με έκανε να νιώσω ήρωας καφκικού μυθιστορήματος.Άμεση ιδωτικοποίηση του γραφείου πρακτικής και πώληση των υπαλλήλων σε αφρικανικά σκλαβοπάζαρα.
Λευτεριά στο Κουρδιστάν.Ζήτω η παγκόσμια ειρήνη.Αλληλεγύη στον σύντροφο Δημήτρη Καιρίδη.
Άβαταρ μέλους
mike13
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Παρ, 14 Φεβ 2014 7:09 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό coscot » Τρί, 27 Αύγ 2019 7:56 pm

Cipher έγραψε: Το thread διαγράφηκε λόγω double-posting .
Όσο για τα υπόλοιπα δεν θεωρώ πως είναι κανείς "κυρία" όταν απλά εκφράζεται πιο κόσμια δημοσίως.Συνεπώς επιθέσεις και χαρακτηρισμοί επί προσωπικού δεν γίνονται αποδεκτές.Όχι το φόρουμ δεν είναι μέρος για να μιλάμε όπως μιλάμε με τα φιλαράκια μας.Υπάρχουν κανόνες και είναι για να τηρούνται!
Σου προτείνω όμως να πας από το γραφείο και να της κάνεις συζήτηση από κοντά,μιας και δεν θα λύσεις εύκολα το πρόβλημά σου με άλλο τρόπο.


χαχ οκ άρα μου επιτρέπεται να κάνω ένα ίδιο θρεντ με λίγο διαφορετική διατύπωση; Γιατί νομίζω ότι λείπει ένα με τίτλο "ΚΑΦΡΟΙ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ".

Οκ βλέπω ότι έχεις πιστέψει πολύ τον ρόλο σου ως ΕΣΡ οπότε μην στο χαλάσω :silent:

Ο λόγος που έκανα το ποστ είναι για να γελάσουμε λίγο όχι για να ακούσω τα προφανή :angel:
coscot
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ, 14 Μαρ 2014 2:44 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό Cipher » Τρί, 27 Αύγ 2019 8:04 pm

coscot έγραψε:
Cipher έγραψε: Το thread διαγράφηκε λόγω double-posting .
Όσο για τα υπόλοιπα δεν θεωρώ πως είναι κανείς "κυρία" όταν απλά εκφράζεται πιο κόσμια δημοσίως.Συνεπώς επιθέσεις και χαρακτηρισμοί επί προσωπικού δεν γίνονται αποδεκτές.Όχι το φόρουμ δεν είναι μέρος για να μιλάμε όπως μιλάμε με τα φιλαράκια μας.Υπάρχουν κανόνες και είναι για να τηρούνται!
Σου προτείνω όμως να πας από το γραφείο και να της κάνεις συζήτηση από κοντά,μιας και δεν θα λύσεις εύκολα το πρόβλημά σου με άλλο τρόπο.
χαχ οκ άρα μου επιτρέπεται να κάνω ένα ίδιο θρεντ με λίγο διαφορετική διατύπωση; Γιατί νομίζω ότι λείπει ένα με τίτλο "ΚΑΦΡΟΙ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ".

Οκ βλέπω ότι έχεις πιστέψει πολύ τον ρόλο σου ως ΕΣΡ οπότε μην στο χαλάσω :silent:

Ο λόγος που έκανα το ποστ είναι για να γελάσουμε λίγο όχι για να ακούσω τα προφανή :angel:


Και εγώ βλέπω ότι γίνεσαι ειρωνικός χωρίς λόγο, γιατί το θέμα δεν είναι προσωπικό εναντίον σου, μιας και όπως έχουν αντιμετωπιστεί παρόμοια γεγονότα στο παρελθόν, έτσι αντιμετωπίζεται και το δικό σου. Αφού όπως λες ακους τα "προφανή" μπορείς να καταλάβεις ότι κανείς δεν είναι εναντίον σου απλά σου λέμε τα "προφανή".

Όσον αφορά το προσωπικό σχόλιο ώς προς εμένα ,ιδανικά θα θελα να κάνω κανά μπανάκι, όχι να νομίζεις πως σε μαλώνω. :angel:
Ever tried.Ever failed.No matter.Try again.Fail again.Fail better.
Samuel Beckett
Άβαταρ μέλους
Cipher
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Κυρ, 02 Νοέμ 2014 8:52 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό coscot » Τρί, 27 Αύγ 2019 8:13 pm

Cipher έγραψε:Και εγώ βλέπω ότι γίνεσαι ειρωνικός χωρίς λόγο, γιατί το θέμα δεν είναι προσωπικά εναντίον σου, μιας και όπως έχουν αντιμετωπιστεί παρόμοια γεγονότα στο παρελθόν, έτσι αντιμετωπίζεται και το δικό σου. Αφού όπως λες ακους τα "προφανή" μπορείς να καταλάβεις ότι κανείς δεν είναι εναντίον σου απλά σου λέμε τα "προφανή".

Όσον αφορά το προσωπικό σχόλιο ώς προς εμένα ,ιδανικά θα θελα να κάνω κανά μπανάκι, όχι να νομίζεις πως σε μαλώνω. :angel:


Βασικά δεν νομίζω να έδειξα πουθενά ότι πιστεύω πως το θέμα είναι προσωπικά εναντίον μου, απλά διαφωνώ και ανοιχτά ειρωνεύομαι με όλη αυτή την σοβαροφάνεια και τα δήθεν πρέπει να μιλάς 'κόσμια΄ επιβολή μεταξύ συμφοιτητών. :silent: :silent:

Όσο αναφορά τα προφανή, εννοούσα ότι το θρεντ έγινε φορφαν και όχι για να μου πείτε πήγαινε να την πιάσεις να μιλήσετε λες και δεν την ψάχνω μια εβδομάδα :idea:
coscot
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ, 14 Μαρ 2014 2:44 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό ki.mara mar.aki » Τετ, 28 Αύγ 2019 12:06 pm

H κ Βενουτσου λειπει σε αδεια μέχρι την Δευτερα. Την ψαχνω κι εγω αλλα μιλησα με καποια αλλη εργαζομενη υπευθυνη για αλλες σχολες η οποία βρίσκεται στο γραφειο και είναι προθυμοτατη να εξυπηρετήσει τις εκρεμμοτητες των υπολοιπων φοιτητων. Γι αυτους που θελουν να παρουν χαρτια κλπ απο το γραφειο πρακτικης μου ειπε οτι θα ειναι αυριο 10.00 με 14.00. Χωρίς παρεξήγηση η γκρίνια - προσβολές και ισοπέδωση δεν βοηθάνε στο να λυνουμε τα προβλήματα, βρίσκονται κ αλλιώς λυσεις στις οποιες ταλαιπωριες.
Καλή πρακτική να εχουμε
ki.mara mar.aki
 
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Τρί, 19 Νοέμ 2013 12:38 am
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό coscot » Τετ, 28 Αύγ 2019 3:36 pm

ki.mara mar.aki έγραψε:H κ Βενουτσου λειπει σε αδεια μέχρι την Δευτερα. Την ψαχνω κι εγω αλλα μιλησα με καποια αλλη εργαζομενη υπευθυνη για αλλες σχολες η οποία βρίσκεται στο γραφειο και είναι προθυμοτατη να εξυπηρετήσει τις εκρεμμοτητες των υπολοιπων φοιτητων. Γι αυτους που θελουν να παρουν χαρτια κλπ απο το γραφειο πρακτικης μου ειπε οτι θα ειναι αυριο 10.00 με 14.00. Χωρίς παρεξήγηση η γκρίνια - προσβολές και ισοπέδωση δεν βοηθάνε στο να λυνουμε τα προβλήματα, βρίσκονται κ αλλιώς λυσεις στις οποιες ταλαιπωριες.
Καλή πρακτική να εχουμε


Σε ευχαριστώ για την πληροφορία!

Καμία παρεξήγηση από πλευράς μου μάλλον το αντίθετο :shock:

Πάντως εμένα το πρόβλημα μου πρακτικά είναι ότι δεν έχει κάνει την αντιστοίχιση στο σύστημα άτλας, σε σένα την έχει κάνει; :crazy:
coscot
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ, 14 Μαρ 2014 2:44 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό νικος_μανος » Πέμ, 29 Αύγ 2019 3:25 pm

και σε αλλους φοιτητες δεν εχει γινει η αντιστοιχιση. εγω προσωπικα εχω και θεμα με τα ερωτηματολογια. οταν παταω στο συνδεσμο "ερωτηματολογια εισοδου" δεν μου τα βγαζει, αντιθετα μου λεει οτι δεν υπαρχει υποχρεωση υποβολης δελτιων.
νικος_μανος
 
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευτ, 17 Μαρ 2014 4:53 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό fiddlerontheroof » Πέμ, 29 Αύγ 2019 3:34 pm

Κι εμένα το ιδιο μήνυμα μου βγάζει για το ερωτηματολόγιο εισόδου.Παντως δεν ξέρω αν χρειάζεται καν να το συμπληρώσουμε.Ρωτησα και μια συμφοιτήτρια που έκανε την περίοδο Ιουνη-Ιουλη και μου είπε πως το μόνο ερωτηματολογιο που έπρεπε να συμπληρώσει ήταν το ερωτηματολόγιο εξοδου,και για το οποίο την ειδοποίησε η κ.Βενουτσου με ιμειλ αφού τελείωσε την πρακτική.
make Orwell fiction again
Άβαταρ μέλους
fiddlerontheroof
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: Τρί, 14 Οκτ 2014 12:34 am
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό mike13 » Σάβ, 31 Αύγ 2019 6:51 pm

Η φόρμα των ερωτηματολογίων εισόδου εξόδου είχε πρόβλημα.Έγω είχα στείλει mail στην τεχνική υπηρεσία για να μπορέσω να τα συμπληρώσω.Νομίζω πάντως χρειάζεται να τα συμπληρώσετε.
Λευτεριά στο Κουρδιστάν.Ζήτω η παγκόσμια ειρήνη.Αλληλεγύη στον σύντροφο Δημήτρη Καιρίδη.
Άβαταρ μέλους
mike13
 
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Παρ, 14 Φεβ 2014 7:09 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 5ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης