Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Συντονιστής: University Editors

Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό fiddlerontheroof » Τετ, 27 Μαρ 2019 9:45 pm

Μου ήρθε ένα ιμειλ χθες σχετικό με την πρακτική από τον κ.Μπαλλή
Σας ενημερώνουμε ότι η κα Βενούτσου, Υπεύθυνη του Γραφείου Πρακτικής Άσκησης για τη Σχολή ΠΜ, απουσιάζει λόγω ασθενείας και θα επιστρέψει στα καθήκοντά της τη Δευτέρα 1 Απριλίου 2019.

Πέραν αυτού μήπως ξέρει καποιος-α κάτι νεότερο για το όλο θέμα;Επειδή απόσο γνωρίζω οι θέσεις έβγαιναν συνήθως νωρίτερα
make Orwell fiction again
Άβαταρ μέλους
fiddlerontheroof
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: Τρί, 14 Οκτ 2014 12:34 am
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό nikostt » Τετ, 27 Μαρ 2019 10:33 pm

περιμενουν κατι ¨χαρτια¨λενε στη γραμματεια..
Άβαταρ μέλους
nikostt
 
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Κυρ, 26 Ιαν 2014 12:25 am
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό tina » Δευτ, 01 Απρ 2019 2:37 pm

Τα χαρτία της πρακτικής της πρώτης φάσης υποβάλλονται κανονικά στη γραμματεία της πρακτικής. Εγώ τουλάχιστον τα υπέβαλλα σήμερα. Η υπεύθυνη μου είπε να ενημερώσω και όσους ενδιαφέρονται και πως γενικά υπάρχει μία καθυστέρηση από τη σχολή μας. Με παρότρυνε επιπλέον να αρχίσω να μιλάω με φορείς για να ξέρω ποιον θα επιλέξω. Επίσης είπε πως κάποια στιγμή σίγουρα θα γίνει παρουσιάση στη σχολή μας. 'Οποιος ενδιαφέρεται μπορεί να ενημερωθεί εδώ: http://praktiki.ntua.gr/site/instructions.php
tina
 
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ, 08 Ιαν 2014 3:37 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό moonduo » Σάβ, 01 Ιουν 2019 9:15 pm

Καλησπέρα.Όσοι είστε για πρακτική Ιούνιο-Ιούλιο έχετε συμπληρώσει το ερωτηματολόγιο Εισόδου;Γιατί δεν μου φορτώνει η σελίδα
moonduo
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Τετ, 21 Σεπ 2016 2:48 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό nikostt » Κυρ, 02 Ιουν 2019 1:29 am

moonduo έγραψε:Καλησπέρα.Όσοι είστε για πρακτική Ιούνιο-Ιούλιο έχετε συμπληρώσει το ερωτηματολόγιο Εισόδου;Γιατί δεν μου φορτώνει η σελίδα

Ναι πριν 2 μέρες
Άβαταρ μέλους
nikostt
 
Δημοσιεύσεις: 164
Εγγραφή: Κυρ, 26 Ιαν 2014 12:25 am
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό moonduo » Κυρ, 02 Ιουν 2019 4:55 pm

Δεν έχω καταφερει ακόμα να συνδεθώ
moonduo
 
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Τετ, 21 Σεπ 2016 2:48 pm
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό coscot » Τρί, 27 Αύγ 2019 12:33 pm

:thumbdown: Κερασία Βενούτσου: ένα κλασσικό δείγμα νευρασθενικιάς και άξεστης γριάς που πρέπει να υποστούμε λόγω του ότι ο μπάρμπας της την διόρισε στο δημόσιο. Αυτή την θέση θα έπρεπε να την είχε ένας νέος και όχι ηλεκτρονικά αναλφάβητος, έτσι ώστε να μην είναι σκέτη ταλαιπωρία το να κάνεις πρακτική.
coscot
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ, 14 Μαρ 2014 2:44 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό fiddlerontheroof » Τρί, 27 Αύγ 2019 4:29 pm

coscot έγραψε::thumbdown: Κερασία Βενούτσου: ένα κλασσικό δείγμα νευρασθενικιάς και άξεστης γριάς που πρέπει να υποστούμε λόγω του ότι ο μπάρμπας της την διόρισε στο δημόσιο. Αυτή την θέση θα έπρεπε να την είχε ένας νέος και όχι ηλεκτρονικά αναλφάβητος, έτσι ώστε να μην είναι σκέτη ταλαιπωρία το να κάνεις πρακτική.


Παρόλο που ούτε εγώ έχω την καλύτερη γνώμη για το συγκεκριμένο άτομο,ας προσέχουμε λίγο τους χαρακτηρισμούς που χρησιμοποιούμε ώστε να μην ξεπερνάν τα όρια του αποδεκτού.

Επίσης αν θες αιτιολόγησε λίγο πως προέκυψε το παραπάνω σχόλιο.Φαντάζομαι έγινε κατι συγκεκριμένο.
make Orwell fiction again
Άβαταρ μέλους
fiddlerontheroof
Επίτιμο μέλος
 
Δημοσιεύσεις: 627
Εγγραφή: Τρί, 14 Οκτ 2014 12:34 am
Έτος εισαγωγής: 2014

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό coscot » Τρί, 27 Αύγ 2019 4:58 pm

fiddlerontheroof έγραψε:
coscot έγραψε::thumbdown: Κερασία Βενούτσου: ένα κλασσικό δείγμα νευρασθενικιάς και άξεστης γριάς που πρέπει να υποστούμε λόγω του ότι ο μπάρμπας της την διόρισε στο δημόσιο. Αυτή την θέση θα έπρεπε να την είχε ένας νέος και όχι ηλεκτρονικά αναλφάβητος, έτσι ώστε να μην είναι σκέτη ταλαιπωρία το να κάνεις πρακτική.


Παρόλο που ούτε εγώ έχω την καλύτερη γνώμη για το συγκεκριμένο άτομο,ας προσέχουμε λίγο τους χαρακτηρισμούς που χρησιμοποιούμε ώστε να μην ξεπερνάν τα όρια του αποδεκτού.

Επίσης αν θες αιτιολόγησε λίγο πως προέκυψε το παραπάνω σχόλιο.Φαντάζομαι έγινε κατι συγκεκριμένο.


Νομίζω πως είναι εντελώς δήθεν να προσέχουμε τον τρόπο που εκφραζόμαστε σε ένα φοιτητικό φόρουμ. Γράφω όπως θα μίλαγα σε έναν συμφοιτητή μου και δεν βρίσκω λόγο γιατί πρέπει να το παίζουμε κυρίες μεταξύ μας.

Επίσης, το ότι μου διαγράψατε/νε το θρεντ μου είναι τουλάχιστον γραφικό. :think:

Όπως και να χει επειδή με ρώτησες, δεν θα κάτσω να αναλύσω όλο το χρονικό με την συγκεκριμένη γιατί θα ξημερώσουμε. Αρκεί να πω ότι την Δευτέρα ξεκινάω πρακτική και ενώ έχω ολοκληρώσει την διαδικασία από τον Ιούνιο ακόμα δεν έχει κάνει την αντιστοίχιση. Μετά από χίλια και τηλέφωνα και άλλα τόσα μειλ ακόμα δεν γνωρίζω αν οι ώρες που σπατάλησα από υπηρεσία σε υπηρεσία θα πιάσουν τόπο μιας και ούτε καν απαντάει πλέον. :clap:
coscot
 
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Παρ, 14 Μαρ 2014 2:44 pm
Έτος εισαγωγής: 2013

Re: Πρακτική Άσκηση (2018-19)

Δημοσίευσηαπό kostakis » Τρί, 27 Αύγ 2019 5:36 pm

Κανένας οίκτος για τους οκνηρούς παρασιτικούς κρατιστές.
Αξιολόγηση εδώ και τώρα.
kostakis
 
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Παρ, 01 Ιουν 2018 6:51 pm
Έτος εισαγωγής: 0

Επόμενο

Επιστροφή στο 5ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες