Ώρα για διπλωματική...

Συντονιστής: University Editors

Re: Ώρα για διπλωματική...

Δημοσίευσηαπό margot » Πέμ, 02 Ιαν 2014 11:01 pm

Υπάρχει κάποιος που να έχει πάρει διπλωματική σχετικά με το Σχεδιασμό Αεροδρομίων?Σε ποιον καθηγητή?Θα μπορούσε να μου απαντήσει μέσω προσωπικού μηνύματος γιατί έχω αρκετές ερωτήσεις...
margot
 
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Κυρ, 13 Ιουν 2010 7:28 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Ώρα για διπλωματική...

Δημοσίευσηαπό christos » Τετ, 23 Ιούλ 2014 2:09 am

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια χρηματοδότηση από τη σχολή για την εκτύπωση των διπλωματικών εργασιών? και ποιος είναι ο ελάχιστος αριθμός αντιτύπων που χρειάζονται? ευχαριστώ
christos
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Πέμ, 21 Ιαν 2010 9:49 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Ώρα για διπλωματική...

Δημοσίευσηαπό teo » Τετ, 23 Ιούλ 2014 10:42 am

christos έγραψε:Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια χρηματοδότηση από τη σχολή για την εκτύπωση των διπλωματικών εργασιών? και ποιος είναι ο ελάχιστος αριθμός αντιτύπων που χρειάζονται? ευχαριστώ


Νομίζω πως δεν υπάρχει κάποια χρηματοδότηση. Τώρα για τον αριθμό αντιτύπων που απαιτούνται νομίζω είναι 5 χωρίς να είμαι σίγουρος. 1 για τη βιβλιοθήκα, 1 για τη γραμματεία και από 1 για κάθε μέλος της επιτροπής ίσως, με επιφύλαξη για το τελευταίο.
teo
 
Δημοσιεύσεις: 405
Εγγραφή: Τρί, 17 Φεβ 2009 1:41 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

Re: Ώρα για διπλωματική...

Δημοσίευσηαπό amelie_a » Τετ, 23 Ιούλ 2014 10:50 am

teo έγραψε:
christos έγραψε:Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποια χρηματοδότηση από τη σχολή για την εκτύπωση των διπλωματικών εργασιών? και ποιος είναι ο ελάχιστος αριθμός αντιτύπων που χρειάζονται? ευχαριστώ


Νομίζω πως δεν υπάρχει κάποια χρηματοδότηση. Τώρα για τον αριθμό αντιτύπων που απαιτούνται νομίζω είναι 5 χωρίς να είμαι σίγουρος. 1 για τη βιβλιοθήκα, 1 για τη γραμματεία και από 1 για κάθε μέλος της επιτροπής ίσως, με επιφύλαξη για το τελευταίο.



Πράγματι δεν υπάρχει χρηματοδότηση (τουλάχιστον έτσι ήταν πριν από 2 χρόνια που ρώτησα).
Σχετικά με τον αριθμό των αντιτύπων στη βιβλιοθήκη αρκεί ένα cd (λόγω κρίσης δεν απαιτούν έντυπη μορφή της διπλωματικής). Από όσο θυμάμαι η γραμματεία δεν θέλει αντίτυπο αλλά ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος. Για την τριμελή πρέπει να βγάλεις αλλά αν ο επιβλέποντάς σου δεν θέλει αντίτυπο μπορεί να το γλιτώσεις και αυτό οπότε μπορείς να τον ρωτήσεις.
Άβαταρ μέλους
amelie_a Σημαντική βοήθεια στο MQN.gr
 
Δημοσιεύσεις: 379
Εγγραφή: Τρί, 16 Σεπ 2008 8:27 pm
Έτος εισαγωγής: 2007

Re: Ώρα για διπλωματική...

Δημοσίευσηαπό skype » Τετ, 23 Ιούλ 2014 3:13 pm

Χρηματοδοτηση δεν υπαρχει αλλα μπορεις να τυπωσεις στο θωμαιδειο..Νομιζω το πρωτο αντιτυπο δωρεαν..Η γραμματεια γνωριζει και σου δινει ενα χαρτι να μαζεψεις κατι υπογραφες. Οσο για τα αντιτυπα στην τελευταια παραδοση διπλωματικων μονο ενα ζητησαν το οποιο το δινεις στον καθηγητη σου την ωρα που παρουσιαζεις,για να το δουν κ οι 2 οι αλλοι βαθμολογητες και μετα το πηγαινεις στον τομεα. Η γραμματεια μονο εξωφυλλο ζηταει υπογεγραμμενο απο τον καθηγητη σου. Βιβλιοθηκη και τα 2 ατομα της επιτροπης Cd μονο
skype
 
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Παρ, 09 Ιούλ 2010 6:25 pm
Έτος εισαγωγής: 2005

Re: Ώρα για διπλωματική...

Δημοσίευσηαπό christos » Τετ, 23 Ιούλ 2014 3:46 pm

Ok παιδιά ευχαριστώ.. μάλλον θα πρέπει να ρωτήσω για να σιγουρευτώ αλλά σίγουρα δε θα χρειαστώ 5 αντίτυπα όπως υπολόγιζα.. :shock:
christos
 
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Πέμ, 21 Ιαν 2010 9:49 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Ώρα για διπλωματική...

Δημοσίευσηαπό ntua » Τρί, 09 Σεπ 2014 11:18 pm

Υπάρχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες που μπορείς να παρουσιάσεις τη διπλωματική σου ή όταν την τελειώσεις την παρουσιάζεις κιόλας;
ntua
 
Δημοσιεύσεις: 218
Εγγραφή: Παρ, 30 Σεπ 2011 12:56 pm
Έτος εισαγωγής: 1950

Re: Ώρα για διπλωματική...

Δημοσίευσηαπό Fategr » Τρί, 09 Σεπ 2014 11:28 pm

ntua έγραψε:Υπάρχουν συγκεκριμένες ημερομηνίες που μπορείς να παρουσιάσεις τη διπλωματική σου ή όταν την τελειώσεις την παρουσιάζεις κιόλας;



Ξέρω, δεν είναι η απάντηση που περιμένεις, αλλά για σένα μπορούμε να κάνουμε μια εξαίρεση!!! :lol: :raspberry:
Άβαταρ μέλους
Fategr
 
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Δευτ, 30 Αύγ 2010 7:52 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Ώρα για διπλωματική...

Δημοσίευσηαπό Κροκόδειλος » Σάβ, 04 Οκτ 2014 5:10 pm

Παιδιά ισχύει ότι άμα την κάνεις σωστά και ολοκληρωμένα παίρνεις 10? Δηλαδή ότι γενικά βάζουν 10άρια? Είναι λίγο χαζή ερώτηση, αλλά θα ήθελα μία εικόνα.
Άβαταρ μέλους
Κροκόδειλος
 
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευτ, 22 Μαρ 2010 6:10 pm
Έτος εισαγωγής: 2009

Re: Ώρα για διπλωματική...

Δημοσίευσηαπό airetikos » Σάβ, 04 Οκτ 2014 5:16 pm

Κροκόδειλος έγραψε:Παιδιά ισχύει ότι άμα την κάνεις σωστά και ολοκληρωμένα παίρνεις 10? Δηλαδή ότι γενικά βάζουν 10άρια? Είναι λίγο χαζή ερώτηση, αλλά θα ήθελα μία εικόνα.

Ισχύει. Γενικά αμα ακολουθήσεις το προγραμμα που ΣΥΝαποφασιζετε δεν έχεις κανένα πρόβλημα. Συνήθως πάντα βάζετε κάτι παραπάνω που μπορεί να μην το πιάσει κανείς αλλά μετά πέφτει σε κάτι αποδεκτό που όμως είναι επιπέδου για 10 που λέμε. Αυτά σε γενικές γραμμές. Μετά μετράει ο άνθρωπος που θα συνεργαστείς για διπλωματική. Ο καθένας έχει τα δικά του καλά και κακά. Κρίνεις και αποφασίζεις. Αυτά.
Αρχιεπίσκοπος Άρειος ο Α'
airetikos
 
Δημοσιεύσεις: 2083
Εγγραφή: Σάβ, 11 Απρ 2009 9:33 pm
Έτος εισαγωγής: 2008

ΠροηγούμενηΕπόμενο

Επιστροφή στο 5ο Έτος

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες

cron